دودی ها! سرگرمی و تفریحات! سیگاربرگ

سیگار برگ کوبایی، معرفی برندهای معروف سیگار برگ

سیگار برگ های کوبایی

سیگار برگ های کوبایی در سه رده لاکچری، معمولی و ارزان یافت می شوند. اما کدام برندها لاکچری و کدام ها معمولی و کدام ارزان اند؟ با ما همراه باشید که بیشتر با سیگار برگ های کوبایی آشنا شویم.

سیگار برگ کوبایی آوازه اش را کوچک و بزرگ شنیده اند، سیگاربرگی که با “فیدل کاستر” و “چه گوارا” عجین است و هر کسی دوست دارد حتی یکبار هم که شده امتحانش کند! اما تعداد زیاد برند ها و مدل های سیگار برگ می تواند هر کسی را در ابتدای کار گیج کند!

برای این منظور در مرداچی بخشی را به سیگار برگ و به خصوص سیگار برگ کوبایی اختصاص داده ایم.

برای اطلاع از اینکه سیگار برگ دقیقا چیست و چطور درست می شود و چه مدل هایی دارد به مقاله” سیگاربرگ دقیقا چیست؟ همه چیز در مورد سیگاربرگ.” مراجعه کنید.

کوبا سیگار برگ هایش را در سه رده به بازار عرضه می کند، رده اول را سیگاربرگ های درجه یک و لاکچری تشکیل می دهند، رده دوم، سیگار برگ های خوبی که به اندازه قبلی ها معروف نیستند و رده سیگار برگ های ارزان قیمت.

رده بندی ای که خود کوبا برای برند هایش معرفی کرده، با آنچه ما اینجا معرفی کردیم کمی فرق می کند. بعضی برند ها نمرات سیگارهایشان با آنچه کوبا قولش را می دهد، تفاوت دارد و ما سعی کردیم نمرات را معیار دسته بندی قرار دهیم.
می توانید رده بندی ای که خود کوبا اعلام کرده را هم اینجا ببینید.

تو ویدیو زیر می تونید ببینید که سیگار برگ کوبایی رو چطوری درست می کنن، چطور برگ های خشک شده ی تنباکو رو رول می کنند و با کمی عسل کنار هم نگه می دارند  و در آخر با عسل و لیمو(!) سیگار برگشتان می کشند!

برای اینکه سیگار برگ را حرفه ای بکشید و از نحوه ی درست بریدن سیگار برگ و روشن کردن درست آن مطلع شوید هم می توانید مقاله “سیگار برگ را چطور بکشیم؟ درست و مانند حرفه ای ها!” را بخوانید.


برند های مختلف سیگاربرگ های کوبایی را به ترتیب معروف و با کیفیت بودن لیست کرده ایم، برند هایی که در انتهای لیست اند سیگاربرگ های بهتری تولید می کنند و تولید کننده های معروف تری هستند.

محتوا پنهان

برند های ارزان قیمت سیگار برگ کوبایی

برند Jose L.Piedra (خوزه ال پیدرا / خوزه پدرو)

سیگار برگ خوزه پدرو
لوگوی سیگار برگ خوزه ال پیدرا

نمره تقریبی برند: 6

برند سیگار برگ خوزه پدرو سال 1880 میلادی در کوبا شروع به کار کرد، در ابتدا فقط شیگار های ماشینی تولید می کرد ولی بعد ها سیگار های دست پیچ هم تولید کرد.

این روز ها هم سیگار برگ های کوبایی ارزان قیمتی تولید می کند که هرچند طعم خوشایند تنباکو و سیگار برگ کوبایی را دارد ولی هرگز طعم و رایحه اش به پای برند های بهتر سیگار برگ کوبایی نمی رسد. و مهم ترین عامل جذابیت اش قیمت پایینش است.

سیگار برگ های این برند ارزان است، طعم اش نه چندان خوب و از نظر گیرایی سبک تا متوسط است.

اطلاعات بیشتر در اینجا و اینجا.

برند Rafael Gonzalez (رافائل گونزالز)

سیگار برگ رافائل گونزالز
لوگوی سیگار برگ رافائل گونالز

نمره تقریبی برند: 6

رافائل گونزالز، کارخانه ای است که ویتولای “لانزدل” را برای اولین بار به بازار عرضه کرد.

همراه هر جعبه از سیگار های رافائل گونزالز، یک برگه به زبان انگلیسی هست که این سیگار ها باید قبل در فاصله ی یک ماهه از زمان خروج از کوبا کشیده شوند، وگرنه باید یکسال کامل در [هیومیدور] کهنه شوند!

سیگار برگ های رافائل گونزالز طعم و گیرایی ملایم و سبکی دارد و برای تازه کار ها گزینه ی مناسبی به حساب می آید.

جعبه ی سیگار برگ رافائل گونزالز

+ و +

برند Ramon Allones (رامون آلونس)

سیگاربرگ رامون آلونس
لوگوی سیگار برگ رامون آلونس

نمره تقریبی برند: 7

رامون آلونس از قدیمی ترین برند های سیگار برگ است که هنوز تولید دارد. رامون آلونس در سال 1837 توسط “رامون آلونس” یکی از مهاجر های اسپانیایی کوبا تاسیس شده. در و اویلن تولید کننده ای بود که سیگار هایش را به شکل امروزی بسته بندی می کند.

رامون آلونس هم سیگاربرگ های بسیار عالی تولید می کند در حد برندهایی چون بولیوار و هم سیگار برگ های معمولی که ارزان قیمت باشد. به خاطر همین دسته بندی اش کمی سخت است، ولی آنچه خود من از سیگار های رامون آلونس دیده ام چندان چنگی بدل نمیزد، به همین خاطر در انتهای لیست قرار داده ام.

دو مدل Allones Specially Selected و Gigantes از جمله ی بهترین سیگار برگ های رامون آلونس هستند و بقیه سیگار برگ هایش هم برخی خوب و برخی معمولی اند.

+ و +

برند Guantanamera (گوانتانامرا)

سیگاربرگ کوبایی گوانتانامرا
لوگوی سیگار برگ کوبایی گوانتانامرا

نمره تقریبی 7

یک سیگار برگ ماشین پیچ کوبایی که در بازار ایران هم فراوان یافت می شود. در دکه ها و مغازه های دخانیاتی خیلی شهر ها پیدا می شود.

گوانتانامرا از برند های خیلی جدید کوباست و در سال 2002 شروع به کار کرده، سیگار هایش از تبناکو های کوبا تهییه می شود که کیفیت قابل قبولی دارد، نسبتا سبک است. از نظر طعم ه مبه دیگر برند های مطرح تر نمی رسد.

قیمت سیگار برگ های گوانتانامرا پایین تر از رقبای دست پیچش است که آن را گزینه ای به صرفه برای امتحان سیگار برگ کوبایی تبدیل می کند.

معمولا سیگار برگ های گوانتانامرا را در تیوب پلاستیکی شفافی می فروشند که نگه داری اش را راحت می کند.

سیگاربرگ گوانتانامرا کریستالز
سیگاربرگ کوبایی گوانتانامرا کریستالز

+

برند Diplomaticos (دیپلوماتیکوس)

سیگار برگ دیپلوماتیکوس
لوگوی سیگار برگ دیپلوماتیکس

نمره تقریبی برند: 7

برند سیگار برگ دیپلوماتیکوس در سال 1960 شروع به کار کرد، هدف از ساخت این برند ارائه ی سیگار برگ هایی شبیه به سیگار برگ های مونته کریستو بود که قیمت کمتری داشته باشند و در همان منطقه ای که مونت کریستو سیگار هایش را تولید می کرد و به عنوان شاخه ای از شروع به فعالیت کرد.

نام گذاری و اندازه و شکل سیگار برگ های دیپلوماتیکوس دقیقا شبیه به مونته کریستو است ولی سیگار های دیپلوماتیکوس ارزان ترند، تقریبا نصف قیمت مونته کریستو و طعم و مزه ی نسبتا خوبی هم دارند هرچند به پای سیگار های مونته کریستو نمی رسند.

+ , +

برند Juan Lopez (خوان لوپز)

سیگار برگ خوان لوپز
لوگوی سیگار برگ خوان لوپز

نمره تقریبی برند: 7

از سیگار برگ های کوبایی که کمتر شناخته شده است، از سال 1876 میلادی تا به در کار تولید سیگار برگ است و تمام محصولاتش دست پیچ است.

این سیگار را بیشتر علاقه مندان به سیگار برگ می شناسند و کمتر افراد دیگر حتی نامش را شنیده باشند ولی سیگار برگ هایی خوش طعم و بو دارد که یکبار امتحانش می تواند هر کسی را به مشتری دائمش تبدیل کند.

Selección No. 1 و Selección No. 2 شاخص ترین سیگار برگ های این برند هستند.

جعبه هی سیگاربرگ کوبایی خوان لوپز
جعبه ی سیگار برگ کوبایی خوان لوپز

+ و +

برند El Rey del Mundo (ال ری دل موندو)

سیگاربرگ دل موندو
لوگوی سیگار برگ ال ری دل موندو

نمره تقریبی برند: 7

ال ری دل موندو به معنای پادشاه جهان! یکی از سیگار برگ های خوب کوبایی است، که به داشتن سیگار برگ هایی با رپرهای تیره و روغنی معروف است. در گذشته معروف تر و لاکچری تر بوده ولی هنوز هم سیگار برگ های خوب و با کیفیتی تولید می کند.

همه ی سیگار برگ های ال ری دل موندو، دست پیچ و لانگ فیلر هستند.

+ و +

برند Quintero (کینترو)

سیگاربرگ کوئینترو
لوگوی سیگار برگ کینترو

نمره تقریبی برند: 7

برخلاف اکثر دیگر برند های سیگار برگ کوبایی، برند کینترو / کوئینترو در پایتخت کوبا تولید نمی وشد، بلکه در یکی از شهر های جنوبی آن که معروف به “نگین جنوب” است یعنی شهر “سیینفوئگوس” تولید می شود.

کوئینترو سیگار برگ های نسبتا ارزانی تولید می کند که کیفیت و طعم مناسبی هم دارند و برای کسی که می خواهد طعم واقعی سیگار برگ کوبایی را با هزینه ای پایین بکشد، گزینه ی ایده آلی است.

+ و +

برند Fonseca (فونسکا)

سیگاربرگ فونسکا
لوگوی سیگار برگ فونسکا

نمره تقریبی برند: 7

برند فونسکا را با کاغذ سفیدی که دور هر نخ سیگار را گرفته می توانید شناسایی کنید، موسس این برند آدم بسیار مرتب و منظمی بوده که این وسواس و اهمیتش به لباس ها و ظاهرش به سیگار های تولدی اش هم سرایت کرده و به این شکل سیگار های فونسکا را از دیگر برند ها جدا کرده.

سیگار های فونسکا قیمت متوسطی دارند و طعم خوشایند و دلپذیری در همه سیگارهایش جاریست و سیگار سبکی هم هست که آن را به یکی از گزینه های عالی برای تجربه های اول سیگار برگ تبدیل می کند.

+ و +

جعبه ی سیگار برگ ارزان قیمت کوبایی فونسکا
روی هر نخ از سیگار برگ های فونسکا، کاغذی سفید پیچیده شده.

برند Vegueros (وگوروس)

سیگاربرگ وگوروس
لوگوی سیگار برگ وگوروس

نمره تقریبی برند: 7

از تولید کنننده های سیگاربرگ های ارزان کوبایی. وگوروس است.

نسبت به برند هایی چون مونته کریستو و کوهیبا یا حتی روباینا و سن کریستوبال برند ضعیف تری است ولی هنوز هم انتخاب قابل قبولی برای لذت بردن از سیگار های کوبایی به حساب می آید.

ساختمانِ کارخانه ی وگوروس داستان جالبی دارد که ابتدا بیمارستان بود و بعد ها تبدیل به مدرسه هنر و بعد تبدیل به کارخانه ی تولید سیگارت و در نهایت به محل پیچیدن سیگار برگ کوبایی تبدیل شد.

+ و +

برند Quai DOrsay (کوئی دوغسِی)

سیگاربرگ کوئی دورسی
لوگوی سیگار برگ کوئی دوغسی

نمره تقریبی برند: 7

برند کوئی دوغسی همانطور که از اسمش پیداست برای بازار فرانسه تولید شده. اسم برند هم از روی خیابان معروفی در نزدیکی رودخانه ی سن گرفته شده است.

رنگ سیگار برگ های این برند عمدتا سیگار هایی با رنگ های قهوه ای روشن (کلارو) و قهوه ای (کلورادو کلارو) هستند.

+ و +

برند Sancho Panza (سانچو پانزا)

سیگاربرگ کوبایی سانچو پانزا
لوگوی سیگار برگ سانچو پانزا

نمره تقریبی برند: 7

سانچو پانزا اسم شخصیتی در رمان اسپانیایی دون کیشوت است. که بر روی این برند سیگار گذاشته شده است.

این برند را بیشتر به سیگاربرگ های بزرگش یعنی به مدل های سانچو و بلیکوسو می شناسند.

سیگار برگ های این برند، متوسط اند از نظر طعم و گیرایی.

+

برند های نسبتا خوب سیگار برگ کوبایی

برند Cuaba (کوآبا)

سیگار برگ کوآبا
لوگوی سیگار برگ کوآبا

نمره تقریبی برند: 8

کوآبا حدود بیست سال پیش شروع به کار کرد. برندی که فقط سیگار های فیگورادو (یعنی با شکل غیرمعمول) و آن هم مدل خاصی از فیگورادو که معروف به دابل فیگورادو است، تولید می کند.

کلمه “کوآبا” به زبان بومیان کوبا، اسم بوته قابل احتراقی بود که با آن کوهیبا (به معنای تنباکو) را آتش می زدند.

+ و +

جعبه ی سیگار برگ های کوآبا
سیگار برگ های کوآبا در دوسر سیگار باریک می شوند.

برند San Cristobal (سن کریستوبال)

سیگار برگ وگاس سینت کریستوبال
لوگوی سیگار برگ وگاس سن کریستوبال

نمره تقریبی برند: 8

سن کریستوبال نام اصلی هاوانا پایتخت کوبا بوده است. اسمی که سال 1519 اولین ساکنین آنجا به آن داده بودند!

سیگار برگ های برند سن کریستوبال هم به نام قلعه هایی که در زمان حکومت اسپانیا بر آن مناطق برا دفاع از شهر ساخته شده نام گذاری شده اند. “El Morro” و “La Fuerza” و “La Punta” و”El Principe”.

در سال 2004 سه مدل دیگر به سیگار های سن کریستوبال اضافه شد که اسم خیابان های معروف هاوانا پایتخت کوبا را روی آن ها گذاشته اند. “Muralla” و “Mercaderes” و “Oficios”.

سایز این سه تا سیگار هم منخصر به فرد است و هیچ تولید کننده دیگری در این سایز سیگار تولید نمی کند.

سیگار های سن کریستوبال همه از بهترین سیگار های کوبایی موجود است و کیفیت بالایی دارد. در ایران هم یافت می شود.

+ و +

 جعبه ی سیگاربرگ سن کریستوبال
جعبه ی سیگار برگ های کوبایی سن کریستوبال

برند Vegas Robaina (وگاس روباینا)

سیگاربرگ روباینا
لوگوی سیگار برگ وگاس روباینا

نمره تقریبی برند: 8

روباینا از برند های نسبتا تازه تاسیس سیگار برگ کوبایی است. البته خانواده ی “روباینا” سالها در کوبا و در زمین های “وگاس” تنباکو کشت می کردند، علی الخصوص “دون آلخاندرو روباینا” که رپر های معرکه ای تولید می کرد.

و برند روباینا هم به افتخار خانواده روباینا و آلخاندرو روباینا در سال 1997 افتتاح شد. و سیگار هایش از بهترین سیگار های کوبایی است که امتحانش را به هر علاقه مند به سیگار برگی توصیه می کنیم.

+ و +

برند Saint Luis Rey (سینت لوییس ری)

سیگاربرگ سینت لوییس ری
لوگوی سیگار برگ سینت لوییس ری

نمره تقریبی برند: 8

اختلاف است که اسم این برند از روی رمانی معروف نوشته ی تورنتون وایدلر گرفته شده یا اسمش از شهر سینت لوییس در کوبا گرفته شده؟ احتمالا دومی است ولی هر کدام که باشد، سینت لوییس ری، سیگار برگ هایی با طعمی قوی، در عین حال سبک از نظر گیرایی می سازد و یکی از برند های خوب سیگار برگ کوبایی است.

+ و +

برند های درجه یک سیگار برگ کوبایی

برند Punch (پانچ)

سیگاربرگ پانچ
لوگوی سیگار برگ پانچ

نمره تقریبی برند: 8

لوگوی برند پانچ، ترکیبی است از چهار عکس از فرایند پیچیدن سیگار برگ و یک عکس از یک عروسک یا دلقک خیمه شب بازی در حال سیگار کشیدن را نشان می دهد. این دلقک در صده ی گذشته در اروپا خیلی مطرح و بود و تولید کننده برند پانچ هم با هدف گرفتن آن بازار این برند را با چنین لوگویی تاسیس کرد.

مدل “پانچ پانچ” از برند پانچ معروف ترین سیگار این تولید کننده کوبایی است. ( نام گذاری های کوبایی ها حقیقتا گیج کننده است!)

+ و +

برند Hoyo de Monterrey (هویو دی مونتری)

سیگار برگ هویو
لوگوی سیگار برگ هویو دی مونتری

نمره تقریبی برند: 8

هویو به معنای گودال است، که در اسم این برند به معنای زمین های صاف و هموار(جلگه ای؟) در منطقه ی “مونتری” است که محل کشت تنباکو های این برند است.

سیگار برگ های هویو طعم ملایمی دارند و در سایز های متنوعی تولید می شوند. سری “لی هویو” بخشی از سیگار های هویو اند که طعم قوی تری دارند و الان 50 سال است که در کنار سیگار برگ های اصلی هویو تولید می شوند.

+ و +

برند Trinidad (ترینیداد)

سیگاربرگ تیرینیداد
لوگوی سیگار برگ ترینیداد

نمره تقریبی برند: 8

برند ترینیداد هم مانند کوهیبا، در ابتدا به صورت اختصاصی برای فیدل کاسترو سیگار تولید می کرد و به میهمانان سیاسی هدیه داده می شد.

بعدا ها در سال 1996 به یک برند تولید سیگار برگ عمومی تبدیل شد و محصولاتش در دسترس عموم و دیگر کشور ها قرار گرفت. از جمله ایران! در ایران هم می توانید این سیگار برگ کوبایی را با قیمت تقریبا بالایی گیر بیاورید!

+ و +

سیگار برگ کوبایی ترینیداد
جعبه های 25 و 50 تایی سیگار برگ کوبایی ترینیداد

برند H. Upmann (هرمان آپمن)

سیگاربرگ هاپمن
لوگوی سیگار برگ آپمن

نمره تقریبی برند: 8

هرمان آپمن بانکداری آلمانی بود که علاقه زیادی هم به سیگار های کوبایی داشت، تا جایی که کلا به کوبا مهاجرت کرد و در آنجا علاوه بر بانک داری مغازه ی سیگار فروشی ای هم باز کرد و خودش هم سیگار هایی تولید کرد.

بانک آپمن چند سال بعد بسته شد ولی سیگار هایش هنوز هم تولید می شوند.

در لوگوی این برند مدال هایی که در جشنواره های مختلف برنده شده به علاوه ی امضای هرمان آپمن، موسس برند، دیده می شود.

سیگاربرگ های Magnum 46 و Magnum 50 و Sir Winston و Connoisseur No. 1 و Corona Junior و Half Corona بهرتین سیگاربرگ های برند آپمن هستند.

اطلاعات بیشتر در + و +

برند Romeo y Julieta (رومئو و ژولیت)

سیگار برگ رومئو ژولیتا
لوگوی سیگار برگ رومئو ژولیت

نمره تقریبی برند: 8

اسم این برند سیگار برگ از داستان تراژدی رومئو ژولیت شکسپیر برداشته شده است و سیگار های این برند هم مانند داستانی که از رویش نام گذاری شده معروف اند.

از جمله طرفدار های دو آتشه سیگار برگ های رومئو و ژولیت، وینستون چرچیل بود. که به افتخارش رومئو و ژولیت سیگاری را به نامش زد ” Romeo y Julieta Churchills “.

البته امروزه برند های زیادی سیگاری با نام چرچیل می زنند و سایز مخصوصی به اسم وینستون چرچیل به وجود آمده. به سیگاربرگی که که طولش 178 میلی متر و قطرش 47 (18.5 میلی متر) باشد سایز چرچیل می گویند.

+ و +

برند Partagas (پارتاگاس)

سیگاربرگ پارتاگاس
لوگوی سیگار برگ پارتاگاس

نمره تقریبی برند: 8

کارخانه ی پارتاگاس در سال 1845 توسط دون جیم پارتاگاس در پایتخت کوبا تاسیس شد، کارخانه ای که برخی از دیگر برند های سیگار برگ کوبایی هم در آن ساخته می شوند.

سیگار برگ های پارتاگاس از طعم غنی اند و مزه ای شبیه به خاک دارند، از نظر گیرایی هم سنگین هستند.

پارتاگاس سیگار برگ های زیاد و متنوعی تولید می کند، شاید معروف ترین سیگار هایش Serie D No. 4 باشد که از سال 1930 تا به حال تولید می شود.

+ و +

سیگار برگ کوبایی برند Simon Bolivar (سیمون بولیوار)

سیگاربرگ سیمون بولیوار
لوگوی سیگار برگ سیمون بولیوار

نمره تقریبی برند: 9

سیمون بولیوار از فرماندهان معروف و بزرگ آمریکای جنوبی است که بخش های زیادی از مناطق آمریکای جنوبی را از یزر سلطه ی اسپانیا خارج کرد.

در سال 1901 کارخانه ی تولید سیگار برگی در کوبا به افتخار این فرمانده بزرگ تاسیس شد و یکی از سنگین ترین و پر طعم تیرن سیگار های کوبایی است که پیدا می شود.

سیگاربرگ های بولیوار جز پر طرفدار ترین سیگار های کوبایی است و اگر طاقت سیگار برگ سنگین را دارید حتما توصیه می شود که سراغ این جواهر کوبایی بروید.

+ و +

سیگاربرگ کوبایی بولیوار
جعبه های سیگار برگ کوبایی سیمون بولیوار

سیگار برگ کوبایی Cohiba (کوهیبا)

سیگاربرگ کوهیبا
لوگوی سیگار برگ کوهیبا

نمره تقریبی برند: 9

سیگار برگ‌های کوهیبا شهره‌ی عام و خاص است، شاید بعد از مونته‌کریستو معروف‌ترین برند سیگار برگ کوبایی باشد.

کارخانه ی El Laguito که سیگار های کوهیبا را تولید می کند زمانی کاملا سری و فقط برای فیدل کاستر و میهمانان او که عمدتا سران کشور های دیگر بودند، سیگار تولید می کرد. هر چند امروزه هم کارخانه و هم برند کوهیبا در سطح جهان معروف است و در ایران هم در بسیاری از سیگار فروشی ها یافت می شود. (هم اصل و هم فیک)

کوهیبا به معنی تنباکو است در زبان بومیان کوبا و آمریکا، همان سرخ پوست هایی که کریستف کلمب با آن ها اولین بار مواجه شد، است!

سیگاربرگ کوهیبا
سری “مادورو” سیگار برگ کوبایی کوهیبا

برگ های تنباکوی مورد استفاده در سیگار برگ های کوهیبا، از بین بهترین برگ های موجود در تمام جزیره کوبا انتخاب می شود و با کیفیت بالایی فرایند های تخمیر، خشک کردن و آماده سازی سیگار صورت می گیرد.

کوهیبا پرچم دار سیگار برگ های کوبایی است و قیمت گرانی هم دارد. سیگار برگهایش هم در سری های متنوع و مختلفی تولید می شود. که طعم و گیرایی و رنگ های مختلفی هم دارند.

سیگار برگ های سیگلو کوهیا (که از معوف ترین سری های کوهیبا هستند.) همه طعمی خنک (شبیه به خیار) مانند و گیرایی متوسطی دارند.

+ و +

سیگار برگ کوهیبا سیگلو
سری “1492” شامل سیگار برگ های سیگلو کوهیبا

سیگار برگ کوبایی Montecristo (مونته کریستو)

سیگار برگ مونته کریستو
لوگوی سیگار برگ مونته کریستو

نمره تقریبی برند: 9

مونته کریستو معروف ترین و پر فروش ترین برند سیگار برگ کوبایی است. برند محبوب چه گوارا، سیگاری مناسب هم برای تازه کار ها و هم برای شیفتگان سیگار برگ و پیشکسوتان این عرصه!

اسم این برند از رمان کنت مونت کریستو گرفته شده نوشته ی الکساندر دوما گرفته شده است. در گذشته برای سیگار پیچ ها، کسی روزنامه و داستان می خواند که حوصله شان سر نرود و یکی از داستان های محبوب کارگر های سیگار پیچی، همین داستان مونت کریستو بود، که نامش به این برند رسید.

جعبه ی سیگار برگ کوبایی مونته کریستو
سری کلاسیک مونته کریستو که با عدد نامگذاری می شود.

سیگاربرگ های مونت کریستو در ابتدا بر با شماره اسم گذاری می شدند، ولی بعد ها مدل ادموندو (نام قهرمان رمان دوما) و سری سیگاربرگ های مونته کریستو “اپن” هم به آن ها اضافه شد.

سیگاربرگ های مونت کریستو طعمی خاکی و سنگین دارند برخی می گویند مزه ای فلفلی هم در آن حس می کنند! از نظر گیرایی هم متوسط تا سنگین اند.

+ و +

سیگار برگ مونته کیریستو
سیگاربرگ های ادموندو از برند مونته کریستو

قدم بعدی چیست؟

حالا که با سیگار برگ های کوبایی مختلف آشنا شدید، خوب است در مورد رنگ سیگار برگ ها هم بخوانید.

با انواع سیگار برگ ها آشنا شوید که اصطلاحات مربوط به شکل و سایز های سیگار برگ از جمله ویتولا در آن توضیح داده شده.

درباره نویسنده

Rezaraki

دیدگاهتان را بنویسید

2 دیدگاه