دودی ها! سرگرمی و تفریحات! سیگاربرگ سیگاریلو

سیگار برگ توسکانو توسکانلو، سیگاربرگی خوب ولی ناشناخته!

سیگار برگ توسکانو توسکانلو

سیگار برگ توسکانلو از کارخانه توسکانو، سیگار بسیار خوبی است، قیمت نسبتا ارزانی دارد، اندازه اش مناسب است، طولانی مدت هم می سوزد، طعم اش به پای رقبای کوبایی اش نمی رسد که این ضعفش را با اسانس کمی پوشش می دهد.
با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد این سیگاربرگ ایتالیایی آشنا شوید.

سیگار توسکانو دارید؟
– نه، توسکانو دیگر چیست؟


این مکالمه ای ست که احتمالا با دکه ای های سطح شهر خواهید داشت، ولی گاهی یک دکه ای هم پیدا می شود که 3 برابر قیمت معمول این سیگار را داشته باشد! ولی امیدتان را از دست ندهید که معمولا مغازه های دخانیاتی با قیمتی معقول تر این سیگار بسیار خوب ایتالیایی را برای فروش عرضه می کنند.

سیگار توسکانو، یک سیگاربرگ ایتالیایی است که در استان تاسکانی ایتالیا ساخته می شود. شرکتی که از قریب به دویست سال گذشته تاکنون فعالیت دارد. و در ساخت سیگاربرگ هایش از تنباکوهای با کیفیت ایتالیایی استفاده می شود. (از تنباکوی کنتاکی تولید ایتالیا استفاده می شود.)

توسکانو سیگار برگی در شکل و اندازه‌ی عجیب

سیگار های توسکانو همه شکل منخصر به فردی دارند. دوسر سیگار باز است و قطر این دو سر هم کمتر از قطر میانه ی سیگار است.

قطر این سیگار برگ های ایتالیایی چیزی بین 13 تا 16.5 میلی متر می‌شود و ارتفاع آن ها بسته به مدل سیگار بین 15 تا 23 سانتی متر است. هیچ کدام از این سیگار برگ های توسکانو فیلتر ندارند.

انواع سیگار برگ های توسکانو
سیگاربرگ توسکانلو، نصف دیگر مدل های توسکانو است.


مدل سیگاربرگ های توسکانلو طولشان نصف سیگاربرگ های معمولی توسکانو است و در واقع همان سیگار برگ توسکانو است که از وسط نصف شده و تحت عنوان توسکانلو به فروش می رود. (البته توسط خود تولید کننده این کار انجام می گیرد.)

توجه کنید که توسکانو با توسکانلو فرق دارد. (Toscano, Toscanello)

ویژگی های منحصر به فرد سیگار برگ توسکانو

سیگار toscano، سیگار Toscanelo

سیگاربرگ توسکانو، سیگار برگ عادی ای نیست، چرا که تنباکویی “کنتاکی”ای که در آن استفاده می شود، اساسا، تنباکوی پیپ است ولی خب توسکانو از آن در سیگار برگ استفاده می کند و نتیجه ی بسیار عالی ای هم می گیرد.

به علاوه ی این تفاوت که سیگار برگ های توسکانو، برگی تحت عنوان بایندر ندارند!  بر خلاف سیگاربرگ های کوبایی و دیگر سیگار برگ های دست پیچ معروف.

توسکانو هم سیگاربرگ های دست پیچ تولید می کند و هم سیگاربرگ های ماشینی، و البته سیگاربرگ های دست پیچ اش گران تر هستند و سیگار های ماشینی اقتصادی تر.

به سگاربرگ های توسکانو توسکانلو، طعم های مصنوعی اضافه می شود از جمله طعم های آن، شکلات تلخ، اسپرسو، انگور و وانیل است.

طعم و رایحه و گیرایی سیگاربرگ های توسکانو

سیگاربرگ توسکانو، سیگار سنگینی است، و حجم زیادی نیکوتین آزاد می کند ولی برخلاف آنچه در سیگارهای کوبایی بسیار می بینیم، این سیگاربرگ ایتالیایی، لب و زبان را نمی سوزاند که مزیت مهمی به حساب می اید.

کشیدن سیگار برگ توسکانو
کلینت ایست وود در خوب بد زشت سیگار توسکانو می کشید.

طعم سیگار برگ های توسکانلو اولا بسته به اسانس استفاده شده در آن بستگی دارد، که مزه ی انگور بدهد یا قهوه یا… ولی در کل بدون توجه به اسانس، طعم ضعیفی دارد.

طعم و بوی این سگیار کمی شما را یاد پیپ می اندازد و در مقایسه با سیگار برگ های کوبایی باید گفت که در زمینه ی طعم واقعا کم می آورد.

در سیگاربرگ های کوبایی هر برند طعم مخصوص و خاصی دارد و هر نخ سیگاربرگ، مزه و رایحه های مختلفی را در خودش جا داده که به مرور و طی کشیدنش آزاد می شود در حالی که هیچ طعم دهنده مصنوعی هم مورد استفاده نیست!

حقیقتا سیگاربرگ های کوبایی چند هیچ از سیگارهای ایتالیایی از نظر طعم و رایجه جلو هستند. و البته به همین خاطر در ساخت این سیگارها از اسانس های آروماتیک استفاده شده که بو و طعم خوشایندی به آن ببخشند که تا حدودی موفق هم هستند.

حقیقتا سیگاربرگ کوبایی چند هیچ از سیگارهای ایتالیایی از نظر طعم و رایجه جلو هستند.
 


هر نخ از سیگاربرگ های توسکانلو که حدود 6-8 سانتی متر است، مدت نسبتا زیادی یعنی حدود 30 تا45 دقیقه می سوزد و دود فراوانی هم تولید می کند که راضی کننده است.

حجم دود سیگار برگ توسکانو توسکانلو، بسیار بالا است! بسیار بیشتر از سیگارت و بیشتر از سیگار برگ های کوبایی و دیگر سیگارهایی که می شناسم. به حد دود ویپ یا قلیان نمی رسد ولی بین سیگار و پیپ پر حجم ترین دودی را که دیده ام تولید می کند. برای عکاسی گزینه مناسبی باید باشد!

لوگوی توسکانلو
لوگوی سیگاربرگ توسکانو و مدل توسکانلو

سیگار برگ های توسکانو جز سیگار های خشک یا به عبارتی “چاروت” ها به حساب می آیند، و برعکس سیگار برگ های کوبایی نیازی به هیومیدور ندارند.با خیال راحت آن ها را می توانید در هوای اتاق نگه دارید و بدون آن که کیفیتشان را از دست بدهند.

در حالت ایده آل بهتر است سیگار برگ توسکانو، در محیطی با رطوبت 65-70 درصد نگه داری شوند.

قیمت سیگار برگ توسکانو، توسکانلو

قیمت، سیگار برگ های توسکانو البته ارزان تر از هم خانواده های کوبایی شان است و در اسفند 98 قیمت یه بسته پنج تایی توسکانلو را 70 هزار تومان یافتیم، ولی در فروشگاه های اینترنتی گران تر و حدود 90-95 هزار تومان یافت می شود.

جمع بندی

نکات قوت سیگار برگ توسکانلو، توسکانو

  • قیمت پایین و ارزان
  • طعم نسبتا خوب (نه در حد سیگارهای کوبایی)
  • حجم دود بالا
  • سوختن طولانی
  • عدم نیاز به هیومیدور
  • نکات منفی

نکات ضعف سیگار برگ توسکانلو، توسکانو

  • تنوع طعم پایین (نسبت به سیگار برگ های کوبایی)
  • ماشین پیچ بودن

در نهایت باید گفت که سیگار برگ توسکانلو از کارخانه ی توسکانو، سیگار بسیار خوبی است، قیمت نسبتا پایینی دارد، اندازه اش مناسب است و طولانی مدت هم می سوزد، طعم اش به پای رقبای کوبایی اش نمی رسد که با اسانس این ضعف را کمی پوشش می دهد و خلاصه انتخاب خوبی برای موقعیت های نسبتا مهم مثلا دیدن دوستی قدیمی بعد از چند ماه سربازی، انتخاب مناسبی است.

درباره نویسنده

Rezaraki