استایل مردان پیرایش

مدل موی مردانه، کامل ترین مجموعه مدل مو (همراه با دسته بندی)

مدل موی مردانه سفید جورج کلونی

دنبال مدل مو مردانه جدیدی هستید که ظاهرتان را تغییر دهید، برای مراسم عروسی آماده شوید، یا با دوستان بیرون بروید یا سر قرار مهمی می خواهید بروید و دنبال مدل مویی متناسب با آن می گردید؟ درست آمده اید!

اینجا انواع مدل مو های مردانه بلند، کوتاه، رسمی، فشن، برای مو های فر یا صاف و خلاصه همه نوع مدل موی مردانه ای پیدا می کنید. پس با ما همراه باشید.

هر مدل مو ترکیبی از سه عامل زیر هستش:

  • نوع و جنس مویی که دارید.
  • نحوه ی زدن موهایتان توسط سلمانی و استایلی که او به موهایتان می دهد.
  • محصولاتی که به موهایتان میزنید و حالتی که به آن می دهید.

و از ترکیب این سه مورد، مدل موهای بیشماری بدست می آید که در ادامه تعدادی از معروف ترین ها و پر کاربرد ترین مدل موهای مردانه را معرفی می کنیم. پس با ما همراه باشید.

مدل موی مردانه کوتاه

سر کچل!

سر تیغ انداخته!

توضیح خاصی ندارد، تمام موی روی سر را از ته می تراشیم با تیغ یا ماشینی که مثل تیغ عمل از ته می تراشید و کار تمام است.

البته بسیار ساده است ولی باید به طور مداوم از این سر کچل نگه داری شود! که وقتی مو ها را از ته می تراشید خیلی سریع مو دوباره رشد می کند و باید دوباره کوتاه شود.مگر اینکه به صورت طبیعی مو های سر کاملا ریخته باشد و در نیاید که بعید است.

خیلی از کسانی که بخشی از مو هایشان ریخته (و نه همه اش) این مدل را انتخاب می کنند که خوش استایل تر از سر نیمه کچل است!

برای جوان تر هایی که معمولا موهایشان هنوز نریخته، این مدل مو، مدل جسورانه و چه بسا نشانی از طغیان گری و آنارشیسم باشد.

خوش استایل با سر تراشیده

اگر می خواهید این مدل مو را انتخاب کنید، حواستان باشد که اگر سرتان شکستگی دارد یا برآمدگی هایی زیر مو ها پنهان است با کوتاه کردن موهایتان دیده خواهند شد.
مدل موی سر ماشین صفر

مدل موی مردانه باز کات

معروف به ماشین انداختن با شماره صفر! (یعنی بدون هیچ شانه یا محافظی روی دستگاه) که طول مو بین 0 تا 3 میلی متر می شود به طور یکدست در تمام سطح سر که مو در می آید.

معمولا خط موی روی گردن را در این مدل مو تا نزدیک خط گوش بالار می اورند.

مدل موی باز کات انتخاب خوبی برای مردان ارتشی (سرباز صفر های معروف! که البته انتخابی در این زمینه ندارند.) ورزشکار ها و همه ی مردانی که وقت و حوصله ی سر و کله زدن  با موهایشان را ندارند، هست.

مدل باز کات خیلی فشن و استایلیشه و مثل یکدست از ته تراشیدن سر هم خیلی جسورانه نیست، مدلی تقریبا خننثی و معمول بین مردان است. البته در گذشته خیلی معمول تر بود و بین جنتلمن های کت و شلوار و کراوات پوش هم کمتر طرفدار دارد.

*اگر می خواهید این مدل مو را انتخاب کنید، حواستان باشد که اگر سرتان شکستگی دارد یا برآمدگی هایی زیر مو ها پنهان است با کوتاه کردن موهایتان دیده خواهند شد.

موی خیلی کوتاه
دومینیک پورسل (بازیگر نقش لینک در فرار از زندان)
مدل موی کوتاه مردانه بوچ

مدل موی بوچ

کلمه “بوچ” به معنای مردانه است و این مدل مو هم مدل مویی کاملا مردانه است که حتی بین لس.بین ها هم به طرفی که خصوصیات مردانه دارد “بوچ” گفته می شود.

در این مدل طول مو ها به حدود 5-6 میلی متر یا نیم سانتی متر می رسد. و مو های همه ی سر با همین سایز کوتاه می شوند مو های بغل سر، کنار گوش ها کمی کوتاه تر از بقیه می شود که اگر تفاوت زیاد باشد می توان در دسته بندی های دیگر هم قرار داد.

این مدل مو هم نگه داری زیادی نیاز ندارد و مناسب کسانی است که زیاد نمی خواهند برای موهایشان وقت صرف کنند. از دو مدل قبلی هم معمول تر و “معمولی‌تر” است.

مدل موی ساده کوتاه، دنیل کرگ
دنیل کرگ
مدل موی کوتاه مردانه کرو

مدل موی “کرو” (به معنای خدمه)

شبیه به مدل های قبلی با کمی تفاوت!  موهای اطراف سر کوتاه تر از مو های بالای سر می شوند (گاه در حدی که تقریبا پوست سر دیده شود) مو های جلوی سر نزدیک پیشانی هم از مو های عقب تر از آن بلند تر می‌مانند تا این مدل مو را شکل دهند. در این مدل معمولا لبه های مو ها را گرد می کنند و این باعث می شود کمتر حالت بوکسوری و ارتشی داشته باشد.

هم جوانان و هم پیرمردانی که مو هایشان برای این مدل کافی است و هم بچه ها و هم میان سال ها، همه مردان تقریبا از این مدل استفاده می کنند و مدل خیلی محبوبی است.

مدل مو کوتاه (کرو کات)
مدل موی مردانه کوتاه جیک جینهال
جیک جینهال
مدل موی مردانه سایه انداختن

سایه زدن یا محو کردن (فِید)

سایه زدن البته اصطلاح خیلی کلی ای هست ولی معمولا به این حالت می گویند که مو های بالای سر بلند تر هستند و به کنار سر که می رسد کوتاه تر می شود و به نزدیک گوش که می رسد کوتاه ترین حالت است و حتی مو را کاملا کوتاه می کنند تا حدی که به پوست برسد.

مدل موی فِید بین کسانی که موهای فر دارند محبوب تر است و با اکثر مدل های دیگر هم ترکیب می شود و این روز ها به اصطلاح رو مد است. بلندی موهای بالای سر هم بسته به ترجیح شخص می تواند متفاوت باشد و با استایل های گوناگونی هماهنگ شود.

مدل محو کردن یا سایه انداختن هم مزیت دیگر مدل های قبلی را دارند که نیاز زیادی به نگه داری و مراقبت ندارند و هم اجازه می دهند که کمی به مو حالت داد و خلاصه مناسب آقایان (و چه بسا خانم هایی) است که هم خر را می خواهند و هم خرما را!

اگر خواستید مو هایتان را با این مدل کوتاه کنید یادتان باشد که به سلمانی بگویی دقیقا که موهای بالای سرتان را چقدر کوتاه می خواهید و اطراف سرتان را چقدر کوتاه کند چون ساتانداردی وجود ندارد و هر سلمانی ای با سلیقه ی خودش کار می کند، پس حتما مشخص کنید که چقدر باید کوتاه کند.

مدل موی ساده و امروزی
سایه با موی بلند
مدل موی مردانه برای مو های فر
مدل موی بوکسوری

مدل ارتشیِ آمریکایی! (بوکسوری)

مدل مویی که خیلی آمریکایی است!  بیشتر پلیس ها و ارتشی های آنها این مدل مو را انتخاب می کنند و مثل همان روش قبلی محو کردن (فید) است که محو بیشتری می کنند! و کل مو های اطراف سر را یکدست یا با سایه می زنند تا جایی که پوست سر دیده شود. و این را ادامه می دهند. تا برسد به بالای سر و مو های بالای سر را مقداری باقی می گذارند. مرز بین مو های بالای سر و بغل سر در این روش مشخص است و ناگهان مو ها کم می شوند.

مو های بالای سر هم بسته به ترجیح شخص می تواند کوتاه یا بلند باشد، معمولش بین 2-5 میلی متر است.

این مدل بین بوکسور ها و ورزشکار های ورزش های رزمی طرفدار دارد و بیشتر مردان جوان سراغش می روند ولی برای محیط های کاری و تحصیلی نمی خورد.

مدل موی بسیار کوتاه
مدل موی کوتاه مردانه سفید
مدل موی وسل اسمیت، با سر تخت

مدل موی ویل اسمیت! (سر تخت)

این مدل مو من را یاد ویل اسمیت می اندازد. احتمالا اولین کسی است که دیده ام چنین مدل مویی استفاده می کند. در این مدل مو، به جای این که طول همه ی مو ها را یک اندازه کنند، ارتفاعشان را بک اندازه می کنند! ( چون محل در آمدن موها متفاوت است طول مو ها هم فرق می کند و مو های اطراف سر بلندتر از مو های بالای سر می شوند.)

گاهی اطراف موها را در بالای سر گرد می کنند که استایل موهای ویل اسمیت هم همینطور است. و همانطور که پیداست مدل موی خاصی است و مناسب محیط های رسمی نیست. بیشتر مناسب نوجوان هاست.  سلبریتی های خارجی و فوتبالیست ها گاه و بی گاه چنین مدلی را انتخاب می کنند.

موی مردانه ویل اسمیت
ویل اسمیت جوان!
مدل موی مخصوص سیاه پوستان

درباره نویسنده

Rezaraki

دیدگاهتان را بنویسید

5 دیدگاه