استایل مردان

10 نکته برای مردانی که می‌خواهند بلندتر به نظر برسند

رهنمای بلند قد دیده شدن، تام کروز و کیتی هولمز

مردان کوتاه قد همواره شرایط سخت‏‌تری نسبت به دوستان بلند قد خود داشته‌‏اند. این ممکن است بسیار کلافه کننده باشد که در بازی بسکتبال به عنوان آخرین نفر انتخاب شوی یا هنگام ورود به یک مهمانی حس کنی همه از بالا به تو نگاه می‏‌کنند یا تقلا کنی اجرای گروه موسیقی مورد علاقه‌‏ات را در یک کنسرت ببینی.

با همه این‏ها با مطالعاتی مواجه می‏‌شوی که می‏‌گوید مردان بلند قد به عنوان افراد قدرتمند و رهبران بهتری شناخته می‌‏شوند، برای خانم‌‏ها خواستنی‌‏تر هستند و درآمد بیشتری نیز به دست می‌‏آورند.

اما مردان کوتاه قد نباید ناامید باشند. همه‏‌ی خبرها آنقدر هم بد نیست.

دنیس کوسینیچ سیاستمدار قد کوتاه آمریکایی
دنیس کوسینیچ

اولا، با اینکه قد بلند ممکن است یک کمکی برای مردان در مسابقه‌‏ی موفقیت باشد ( به طور مثال رؤسای جمهور آمریکا به طور میانگین 10 سانتی‏متر بلندتر از عموم مردان بوده ‏اند)، اما برای هر قانونی همیشه استثنائاتی وجود دارد. اندرو کارنِگی (سرمایه دار آمریکایی) 152 سانتی‏متر، مارتین لوتر کینگ (رهبر جنبش حقوق مدنی آمریکا) 170 سانتی‏متر، هری هودینی (شعبده‌باز معروف) 165 سانتی‏متر، توماس ادوارد لورنس (باستان شناس) 167 سانتی‏متر، ژان پل سارتر (فیلسوف) 152 سانتی‏متر. خوب است نگاهی به همسر دنیس کوسینیچ (نماینده مجلس ایالات متحده) بیندازید. که با قد نسبتا کوتاهش همسرزیبا و بلند قدی دارد!

ثانیا، وقتی کاری از دستتان بر نمی‏‌آید تا به طور فیزیکی قد خود را بلندتر کنید (مگر اینکه استخوان‏‌های خود را به طرز وحشتناکی بکشید)، بهتر است به دنبال راهی باشید که بلندتر به نظر برسید. کلید این کار در نحوه لباس پوشیدن و روشی است که خود را بروز می‏‌دهید. و امروز ما به 10 نکته اشاره خواهیم کرد در مورد اینکه چگونه می‏‌توانید با استفاده از استایل، قد خود را بالاتر ببرید و شاید مهم‏تر از آن اعتماد به نفس خود را.

قانون راهنما – کاری کنید مسیر ظاهرتان را (به سمت بالا) دنبال کنند.

تمام چیزی که برای بلندتر به نظر رسیدن لازم دارید این است که چشم افراد خیلی آرام روی بدن شما به سمت بالا حرکت کند. هر چه چشم آنها بیشتر به سمت بالا بچرخد، ذهنشان چیزی را که می‌‏بینند بلندتر در نظر می‏‌گیرد.

این بدین معنی است که یک مرد با قد کوتاه می‏‌خواهد چشم بیننده را به دیدن به طرف بالا به سمت چهره‏‌اش تشویق و این امر را تسهیل کند. آشفتگی‏‌های دیداری مانند چیزهایی روی بدن که توجه را جلب می‏‌کنند درک قد را بر هم می‌‏زند. این یعنی پرهیز کردن از اکسسوری‏‌های برجسته مثل ساعت مچی‏‌های بزرگ اما نگه داشتن چیزهای ساده‏‌ای مانند جیب‏‌های کت یا پیراهن. چیزی به سادگی لبه‏‌ی جیب به جای جیب داخل درز که زیبایی خاصی ندارد می‏‌تواند ظاهر شما را از سادگی در بیاورد و درک ارتفاع را در ذهن بیننده کمتر کند.

10 نکته برای پوشش که بلندتر به نظر برسید.

ما این 10 نکته را به ترتیب عملیاتی و کم هزینه بودن آورده‌‏ایم. می‌‏دانیم که برخی از این روش‌‏ها در اختیار همه مردان نیستند و یا ارزش امتحان کردن ندارند اما ما آنها را بیان خواهیم کرد تا تصمیم بر عهده‌‏ی شما باشد.

1- رنگارنگ نپوشید!

در امتداد مسیر کم کردن آشفتگی‏‌های دیداری، از بین بردن رنگ‏‌های متضاد از ظاهرتان باعث می‌‏شود بهتر به نظر برسید. اینکه سعی کنید تمام لباس‏‌هایتان را نسبتا در یک زمینه رنگی ثابت، مخصوصا رنگ‏‌های تیره‌‏تر نگه دارید باعث توهم قدِ بلندتر در ذهن بیننده خواهد شد.

وقتی رنگ‏‌های مختلفی می‏‌پوشید یا سایه‌‏های مختلف از یک رنگ را انتخاب می‌‏کنید، سعی کنید رنگ‏‌های تیره‏‌تر را برای قسمت پایین تنه استفاده کنید بدین ترتیب توجه مردم ابتدا به سمت پاهای شما جلب می‌‏شود و از آنجا به سمت بالا حرکت می‏‌کند. شلوار تیره با پیراهن کمی روشن تر باعث اثر کشیدگی می‌‏شود در حالی که پیراهن تیره با شلوار روشن باعث می‏‌شود کوتاه به نظر برسید.

لباس های تیره ی یک دست برای کسانی که قد کوتاه تری دارند مناسب تر است.

2- لباس‌هایی با الگوهای جهت‌‏دار عمودی بپوشید

اکثرا به گوششان خورده که پوشیدن راه راه عمودی باعث می‏‌شود باریک‌‏تر به نظر بیایید و راه راه افقی باعث می‏‌شود پهن‌‏تر نشان داده شوید. این فقط یک توصیف ساده از همان اثر بینایی است که در موردش توضیح دادیم ، اینکه چشم مردم به کدام سمت می‏‌رود وقتی به شما نگاه می‏‌کنند. الگوهای افقی باعث می‏‌شود پهن‏‌تر دیده شوید چون چشم می‏‌خواهد به طور طبیعی آنها را به طرف کناره‏‌های بدن شما دنبال کند.

طرح های مختلف پارچه
طرح های سمت راست مناسب تر از طرح های سمت چپ هستند.

خطوط راه راه عمودی بدون شکستگی یکی از بهترین راه‏‌هایی است که می‌توانید با آن تصور ارتفاع را ایجاد کنید بدون اینکه کسی بفهمد سعی بر این کار دارید. پیراهن‏‌هایی که درک ارتفاع را افزایش می‏‌دهند به طور ایده‏‌آل دارای خطوط راه راهی هستند که به اندازه کافی باریک باشند تا فاصله‏‌های خیلی پهن از یک رنگ ایجاد نکنند و به اندازه‏‌ای ضخیم باشند که در یک نگاه دیده شوند. الگوهای راه راهی که خطوط سفید و رنگی آن به طور متناوب دارای عرض‏‌های برابر هستند معمولا انتخاب خوبی است که به اصطلاح به آن “راه راه آب نباتی” گفته می‏‌شود.

پارچه‌‏هایی که بافتشان دارای الگوی بالا و پایینِ قابل مشاهده است همان اثر راه راه عمودی را دارند، پس مخمل کبریتی یا لباس‏هایی با بافت زیگزاگ عمودی نیز ارزش قرار گرفتن در کمد لباس شما را دارند. به جز این الگوهای کاملا عمودی، در صورت امکان به سراغ پارچه‌‏های لطیف‏‌تر بروید، بافت‏‌های ضخیم همان آشفتگی‏‌های دیداری را به وجود می‌‏آورند که قصد دارید از آنها دوری کنید.

3- لباس‏هایتان باید دقیقا اندازه‌‏تان باشد

لباس فیت مردانه
لباس کاملا فیت، دارای طرح عمودی و کراوات نازک!

یک لباس گشاد و شل و ول توجه را دقیقا بر اندام کوچک مرد جلب می‏‌کند. این باعث می‏شود شلخته به نظر برسد و این پیام را در بر دارد که او آنقدر کوچک است که نمی‏‌تواند لباس مناسب برای خود پیدا کند. اجازه ندهید لباس‏‌های شما این پیام را برای دنیا ارسال کند.

وقتی برای خرید لباس مردانه می‏‌روید توجه کامل داشته باشید که لباس در کدام قسمت از بدن شما می‌‏نشیند. بیشتر مردان عادت دارند لباس‏‌هایی بپوشند که یک تا دو سایز برای آنها گشاد است و مردان کوتاهِ این دسته جزو خاطی‏‌ترین آنها هستند.

 

شلوار با فاق خیلی بلند
از شلوارهایی که فاق خیلی بلندی دارند دارند اجتناب کنید.

از کت‏‌هایی که در قسمت زیر بغل آویزان هستند دوری کنید هرچند آستین آنها به اندازه کافی برای دست‏های شما کوتاه باشد. همچنین از شلوارهایی که پارچه‌‏ی زیادی در قسمت فاق دارند اجتناب کنید. باور کنید این کار باعث نمی‌‏شود خیلی شق و رق به نظر بیایید؛ در عوض مانند پسری می‌شوید که لباس های بزرگِ پدرش را پوشیده!

به خاطر داشته باشید، بیشتر لباس‌‏های مردانه عمدا کمی گشاد تولید می‌‏شوند تا تعداد بیشتری شکل بدنی را شامل شوند. یک لباس با سایز small تنها برای یک شکل بدنی کوچک طراحی نشده است. اغلب تلاش می‏‌شود این لباس همه مردان کوچک اندام از تپل گرفته تا خیلی لاغر را در خود جای دهد و به همین دلیل نتایج معمولا تحسین برانگیز نیستند.

خریداران زیرک اغلب یک برند را پیدا می‏‌کنند، معمولا از یک طراح به خصوص که به طور پیوسته برای بدن آنها لباس مناسب طراحی می‏‌کند. آنها این کار را انجام می‌‏دهند چون لباس‏های طراحی شده معمولا برای بدن‌‏های باریک‏تر طراحی می‏‌شوند و اشخاص کمتری را با خود سازگار می‌‏کنند نسبت به لباس‏های معمول که یک سایز برای همه نوع شکل بدنی تولید می‏‌شوند. لباس‏‌های طراحی شده عموما هزینه بیشتری دارند اما اگر با دقت بازار را رصد کنید و بدانید کِی و کجا باید برای سایز به خصوص خود خرید کنید نتیجه کار بسیار مطلوب خواهد بود. البته باید ذکر کنم که این نوع از پوشاک در بازار ایران تقریبا قابل دسترس نیست پس برای ایرانیان گزینه دیگری وجود دارد.

خیاطی در حال اندازه گیری سایز بدن مردی
یک خیاط خوب پیدا کنید، ارزش لباس فیت بیشتر از هزینه اش است.

یک خیاط قابل اعتماد پیدا کنید که بتوانید لباس‏‌های خود را پیش او ببرید. مطمئن شوید او درک درستی از تناسب و نیاز‏های بدن شما دارد و خواهید دید که اصلاحات او می‏تواند ظاهر شما را بیشتر از همه‌‏ی راهکارهای گفته شده در این مقاله بهبود ببخشد. کوتاه کردن آستین‏ و سرآستین نسبتا ارزان است، کارهای پیچیده‏‌تر مانند باریک کردن پاچه‌‏ی شلوار یا تنگ کردن کت در قسمت تنه نیز آنقدر گران نیستند. تنگ کردن کت یا تنظیم کردن سرشانه یک پیراهن  تا حدی ممکن است و خیلی نمیتوان بزرگ یا کوچکش کرد، اما حتی تغییرات اندک هم می تواند کاری کند که خیلی بهتر به نظر برسید.

4- نسبت‏های کوچکتر

متوجه این نکته باشید که به عنوان یک مرد کوچکتر شما همیشه دقیقا به نسبت‌‏های رعایت شده در لباس مردان دیگر نیاز ندارید. به عنوان مثال، این قاعده بسیار مرسوم است که هنگام پوشیدن کت باید 2 تا 2/5 سانتی‏متر از سر آستین پیراهن از آستین کت بیرون بزند و پیدا باشد؛ اما یک مرد با قد کوتاه ترجیح می‏دهد پیراهن و کت را با هم جفت کند طوری که نوار کمتری از پیراهن پیدا باشد، به اندازه 1 تا 1/5 سانتی‏متر و این مقدار برای دست‏های کوتاه تناسب بهتری دارد.

بخش‏هایی از پوشش شما که روی هم تا خورده‏‌اند کمک زیادی به اثرات دیداری شما می‌‏کنند. در بالا تنه مهم‏ترین این بخش‏ها یقه‌‏ی کت یا پیراهن هستند. سعی کنید آنها را باریک‌‏تر انتخاب کنید، البته در مورد یقه‏‌ی کت احتیاط کنید. یقه‌‏ی کت بسیار نازک یا بسیار پهن ممکن است این ریسک را داشته باشد که استایلتان قدیمی به نظر برسد، بسته به اینکه در چه دوره زمانی این نوع از یقه مد بوده است.

نکات مهم برای لباس مردان کوتاه قد
نکات مهم برای لباس مردان کوتاه قد

لبه‏‌های یقه پیراهن که به سمت پایین اشاره دارند نیز مفید هستند. از یقه‏‌هایی که لبه‏‌های خیلی باز (بیش از 120 درجه) یا ضخیم (بیش از 6 سانتی‏متر) دارند اجتناب کنید.

کراوات شما همچنین باید از مدل‌های نازک‌‏تر باشد، مخصوصا اگر قفسه سینه کوچکی دارید. اما اگر قفسه سینه شما خیلی پهن است، کراوات نازک ممکن است کمتر از اندازه باشد. اما در کل پوشیدن کراوات نازک، کمتر مشکل آفرین خواهد بود.

شاید گمان کنید پیشنهاد یقه‌‏ی باریک‏‌تر در پیراهن، پاچه نازک تاخورده در شلوار (یا اصلا تا نزدن پاچه شلوار)، کت تک دکمه یا دو دکمه، یقه‏‌ی کت نازک و جیب‏‌های نزدیک به هم در کت یا ژاکت همه مثل هم هستند؛ اما وقتی شروع به ترکیب کردن المان‏‌های یک لباس در نسبت‏‌های کوچک‏‌تر می‏کنید، تاثیر آنها بیشتر می‌‏شود. تغییرات کوچک در یک قسمت، پیشرفت کمی در قسمت‌‏های دیگر به وجود خواهد آورد و این پیشرفت را در ظاهر خود مشاهده خواهید کرد.

بیشتر این جزئیات همان چیزهایی هستند که کمپانی‏‌های مختلف در استایل خودشان انجام می‌‏دهند. نیاز نیست هزینه‌‏ی هنگفتی برای خیاطی بپردازید، وقتی لازم است کمی حوصله به خرج دهید تا بفهمید کدام برندها از جزئیات کوچکتر و عمودی که برای شما مناسب است استفاده می‏‌کنند.

5- جزئیاتی که توجه را جلب می کنند بگذارید بالاتر

لباس مردانه با دستکش و شالگردن
جزئیاتی که جلب توجه می کنند: عینک و شال‌گردن

شما می‏توانید با دادن وزن بیشتر به جزئیات بارزتر در قسمت‌‏هایی بالایی توجه بیننده را از پاها به سمت سرتان بیاورید. یک دستمال جیب کت یا یک کراوات رنگ روشن به چشم کمک می کند تا به طرف بالا بچرخد. فقط حواستان باشد آشفتگی زیادی به طور همزمان ایجاد نکنید. یک سنجاق سینه براق می‏تواند به نوبه خود بسیار موثر باشد، می‌توانید یک کراوات طرح دار و یک دستمال جیب هم با آن همراه کنید. در تیپ‏‌های غیر رسمی‌‏تر (کژوال) می‏توانید از جزئیاتی مانند سردوشی روی شانه‏‌های پیراهن یا لبه داخلی یقه با رنگ متفاوت بهره ببرید.

در برابر میل به پوشیدن کلاه تنها برای چند سانتی‏متر افزایش قد مقاومت کنید مگر اینکه به طور معمول کلاه روی سرتان می‏‌گذارید، اگر کلاه به طور طبیعی و با اعتماد به نفس پوشیده نشود می‏تواند نتیجه‏‌ی معکوس داشته باشد. برخی حتی ادعا می‏‌کنند که اثر دیداری کلاه باعث کوتاه‏‌تر نشان دادن شخص می‏‌شود، انگار کلاه یک درپوش بر روی بدن شما می‌‏‏گذارد و نگاه بیننده را محدود می‌‏کند. من هر دو اثر را از کلاه دیده‌‏ام. پس کلاه نیازمند توجه بیشتری است که به اعتماد به نفس، تمرین و آگاهی در انتخاب کلاهی که موجب تمجیدتان می‌‏شود نیاز دارد.

6- لباس‌های درست انتخاب کنید

کت بپوشید پوشیدن یک کت اسپورت یا کت معمولی شانه‏ها را حجیم‏تر می‏کند، شانه‌‏های بلندتر و پرُتر تاکید بر قدِ بلند دارد. سعی کنید از این ویژگی به نفع خودتان استفاده کنید و در هر فرصتی یک کت با شلواری از همان جنس (کت و شلوار) یا با شلواری با رنگ مشابه (کت اسپورت) بپوشید.

کت برای مردان کوتاه قد
می توانید از ژاکت های بلندی که تا روی ران می آیند استفاده کنید.

شلوار را روی کمرتان ببندید پاهای کشیده برای مردان کوتاه نعمتی است، و می‌‏توانید با بالاتر بستن کمربند پاهای خود را کشیده‌‏تر نشان دهید. شلوار خود را روی کمر طبیعی خودتان ببندید نه روی لگن که فقط باعث می‏‌شود پاهایتان کوتاه و کلفت به نظر برسند. وقتی شلوار روی کمر بسته شود به اندازه‌‏ی وقتی که روی لگن قرار گرفته لازم نیست کمربند سفت بسته شود و اینگونه از تنگ شدن ناحیه میانی بدن و جلب توجه آن جلوگیری می‏‌کنید. اگر این برایتان یک مشکل بزرگ است می‌‏توانید از بستن کمربند خودداری کنید و از ساس‌‏بند استفاده کنید.

شلوارک و پیراهن آستین کوتاه نپوشید مردان کوتاه قد به این خاطر کوتاه به نظر می‏‌رسند که دست و پاهایشان کوتاه‌‏تر از هم‌نوعان بلند قدشان است. پوشیدن لباس‏‌هایی که توجه دیگران را به دست و پاهای شما جلب می‌‏کند مخصوصا اگر چاق یا درشت هستید باعث می‏‌شود کوتاه به نظر بیایید چون اندام‌‏های حرکتی شما به نسبت متراکم هستند. البته این نکته همیشه عملیاتی نیست، مخصوصا در تابستان که یک مرد باید به سراغ شلوار کتان و پیراهن نخی با آستین‏‌های تا خورده روی ساعد برود. یک پوشش کلاسیک‌‏تر که باعث می‏شود ظاهری ساده و موثر داشته باشید.

7- افزایش قد به طور فیزیکی

ور رفتن با الگوها و اندازه یقه و جزئیات دیگر همگی خوب هستند تا تصور قدی بلندتر را به وجود بیاورید اما اگر واقعا بخواهیم به قدمان اضافه کنیم چه؟

این کار شدنی است. اما یادتان باشد این کار را در حد تعادل انجام دهید. برخی مردان کوتاه‏ قد پوشیدن کفش‏‌های پاشنه‏‌دار را مفید می‏‌دانند و بدون شک استایل‌‏هایی وجود دارند که با 1 تا 5/1 سانتی‏متر پاشنه خوب به نظر می‌‏رسند، اما خوب بدانید چه چیزی می‏‌خرید. تولیدکنندگانی که تبلیغ می‏‌کنند “برای مردان کوتاه” اغلب پاشنه‌‏های قلمبه‏‌ای را وارد استایل شما می‏‌کنند که نتیجه‌ی آن نگاه‌‏های خیره اطرافیان و بدلباس نشان دادن شماست. به کفش‏‌های سیاه برای یک ظاهر رسمی وفادار باشید یا برای ظاهر غیر رسمی‌‏تر از چکمه یا پوتین پاشنه‏‌دار استفاده کنید. و مراقب باشید در دام کفش‏‌های ورزشی یا کفش‌‏های معمولی با پاشنه‌‏های بلند نیفتید، از آنها دوری کنید.

استفاده از کفی‏‌های افزایش قد بستگی به سلیقه شخصی شما دارد. آنها قد را افزایش می‏‌دهند اما ممکن است کمی شما را اذیت کنند. همچنین ممکن است از درآوردن کفش خود در محیط‏‌های عمومی خجالت بکشید. به هیچ وجه آنها را با یک کفش پاشنه بلند نپوشید چون بدنتان به سمت جلو شیب دار خواهد شد (مانند یک خانم زیبا با کفش‌‏های پاشنه بلند)

پد افزایش قد
یک نمونه پد افزایش قد

برای خرید کفی‏‌های افزایش قد می‏‌توانید به سایت دیجی‏‌کالا هم سری بزنید.

8- به بازار کشورهای دیگر هم فکر کنید

لباس‌‏های تولید شده به شکل انبوه طبق سلیقه و و سایز میانگین افراد یک منطقه خاص تولید می‌‏شوند. مثلا لباس‌‏های آمریکایی معمولا بزرگ هستند. اما نواحی از جهان وجود دارد که لباس‌‏ها را برای جمعیت ریزاندام تولید می‏کند. مثلا ژاپن و ایتالیا دو کشوری هستند که در خط مقدم استایل قرار دارند و لباس‏ها به طور میانگین برای مردان ریز اندام‏‌تر طراحی می‏‌شود.

سیمون ریگی مدل و طراح لباس ایتالیایی
ایتالیایی ها در خط مقدم استایل قرار دارند.

اینترنت این امکان را به وجود آورده که از آن طرف آب‏‌ها بتوانید لباس مورد نظر خود را سفارش بدهید بدون اینکه نیاز به سفر داشته باشید. از نکات منفی آن اما قیمت این خرید است که ممکن است هزینه بسیار بالایی برایتان داشته باشد. همچنین بسیاری از سایت‌‏های ایتالیایی یا ژاپنی حتی از زبان انگلیسی پشتیبانی نمی‏‌کنند (چه برسد به فارسی). تبدیل سایزها ممکن است کمی شما را به دردسر بیندازد چون ممکن است کشورهای مختلف از واحدهای اندازه‏‌گیری متفاوت استفاده کنند و یا سیستم سایزبندی آنها برای شما آشنا نباشد. اگر قصد خرید از سایت‌‏های خارجی را دارید حتما سایتی را انتخاب کنید که سرویس‏‌دهی خوبی به مشتری داشته باشد و اندازه‌‏های دقیق لباس‏‌ها را در اختیار شما قرار دهد. خرید را آهسته شروع کنید، ابتدا از سایز خود و فیت بودن لباس مطمئن شوید بعد به سراغ خرید در تعداد بالا بروید تا هزینه ارسال کمتر شود.

و البته می توانید از آمازون و سایت های معتبر دیگر خرید کنید و سایت های داخلی هستند که این کار را برای شما انجام می دهند مانند: مالتینا یا ترکیه کالا و دیگر سایت های مشابه.

اما اگر این امکان را دارید می‏‌توانید خودتان به کشور مورد نظر سفر کنید، لباس مورد نظرتان را انتخاب و تهیه کنید و یک کمد پر از لباس‏های عالی و یک تجربه خاطرانگیز را رقم بزنید.

9- به لباس‏ فروشی جوان‏‌ترها سری بزنید

 مدل نوجوان پسر قد کوتاه
اگر به اندازه‏‌ی کافی ریز نقش هستید که می‏توانید از فروشگاه لباس پسرانه خرید کنید.

در فروشگاه لباس نوجوانان (به اصطلاح بچگانه) بعضا لباس‌‏های بسیار خوبی پیدا می‌‏شود. البته واضح است که خیلی از آن‏ها برای بزرگسالان مناسب نیستند اما تعداد زیادی از تولیدکنندگان لباس وجود دارند که همان تیپ‌‏های مناسب برای بزرگسالان را فقط در ابعاد کوچکتر برای کودکان تولید می‌‏کنند.

بزرگترین چالشی که هنگام خرید لباس‏‌های پسرانه با آن مواجه خواهید شد تنگ بودن لباس در ناحیه سینه و شکم است. چون در طراحی لباس‌‏های نوجوانان کوتاهی قد آنها متناسب با وزن آنها در نظر گرفته می‌‏شود و امروزه سعی بر این است که لباس‏‌ها فیت طراحی شوند تا هم مصرف پارچه کمتر باشد و هم خوش فرم‏تر به نظر برسد. انتخاب مدل‌‏های قدیمی‌‏تر کمی آزادی بیشتری برایتان به همراه خواهد آورد. پس اگر به دنبال خرید لباس جوان‌‏ترها هستید باید اندکی کوشا و صبور باشید.

این نکته را هم در نظر داشته باشید که لباس‌‏های بچگانه معمولا قیمت کمتری دارند. اگر به اندازه‏‌ی کافی ریز نقش هستید که می‏توانید از فروشگاه لباس پسرانه خرید کنید، پا گذاشتن روی غرورتان ارزش خرید لباس با سایز متناسب و کیفیت بالا در ازای قیمت کمتر را دارد.

10- سفارشی خرید کنید یا به سراغ فروشنده‌های خبره بروید

داستین هافمن
داستین هافمن (بازیگر) با 167 سانتی متر قد

به دنبال یک فروشنده‏‌ی لباس سفارشی و یا یک فروشنده خبره در انتخاب لباس برای افراد کوتاه‏ قد گشتن یکی از راه‏‌هایی است که بسیاری از مردان به سراغ آن می‌‏روند. آنها می‌‏دانند که یک جفت چشم دیگر و سال‌‏ها تجربه‌‏ی کار با صدها مرد با مشکل مشابه به یک فروشنده خبره اعتبار خاصی می‏‌بخشد. آن‏ها با دانشی که در پیشه خود دارند می‏‌توانند یک مجموعه لباس به شما پیشنهاد دهند که نه تنها شما را بلند‏تر نشان می‏‌دهد بلکه قابل تغییر و جایگزینی هستند به نحوی که تیپ‌‏های متفاوت بیشتری را به وجود آورید.

در آخر می‏‌گویم، سعی کنید ظاهرتان طبیعی به نظر برسد. این یعنی شما باید در لباس‌‏هایتان راحت باشید – شما باید لباس بپوشید نه اینکه لباس شما را بپوشد. نکته‌‏ها و گزینه‌‏های زیادی در این مقاله گفته شد، همه‌‏ی آنها را برای یک ست لباس به کار نبرید. به جای آن چند تا را انتخاب کنید و از آن‏ها به طور معتدل در چند ماه آینده استفاده کنید. آن‏هایی که کار می‌‏کنند نگه دارید و آن‏‌هایی که بی‌‏فایده هستند کنار بگذارید.

یادتان باشد تبدیل شدن به یک مرد خوش‌‏تیپ با ظاهری خیره کننده مستلزم اعتماد به نفس است. بدانید چه کسی هستید و از ابراز آن با ظاهر شخصی خود لذت ببرید.

جاش هاچرسون، بازیگر
جاش هاچرسون (بازیگر) با 170 سانتی متر قد

در نوشتن این مقاله از سایت Art of Manliness استفاده شده است.

درباره نویسنده

Rezaraki

دیدگاهتان را بنویسید

2 دیدگاه