سرگرمی و تفریحات!

7 مجله مردان که آقایان امروزی می خوانند

10 مجله که مردان امروزی می خوانند

برخی مجلات چاپ شده انگلیسی بسیار پرطرفدار و تاثیرگذار هستند. در این مقاله به معرفی 7 تا از بهترین مجله های مردان به زبان انگلیسی خواهیم پرداخت که برای آقایان امروزی بسیار جذاب هستند. 

شاید انتشار این مقاله از جانب ما کمی برایتان عجیب باشد و با خود بگویید یک مجله اینترنتی چرا باید به سراغ معرفی مجلات چاپی برود و از آن‌ها دفاع کند. خیلی ها پیش‌بینی می‌کردند که با گسترش اینترنت، نقش مطبوعات چاپی بسیار کم رنگ شود و بعد از مدتی دیگر کسی علاقه ای به خرید کتاب یا مجله چاپی نخواهد داشت اما مجلات چاپی هنوز هم ویژگی‌هایی دارند که آن‌ها را متمایز ساخته و باعث شده از رقبای جدید خود عقب نمانند.

اولین ویژگی که باعث می‌شود خود من به سراغ یک مجله چاپی بروم این است که یک کالای فیزیکی و قابل لمس است. در دست گرفتن مجله و ورق زدن صفحات حس خوبی به انسان می‌دهد و با توجه به ساعات زیادی که مشغول کار با لوازم الکترونیک هستیم تجربه‌ی متفاوتی است. البته این مورد برای کسانی که در ایران زندگی می‌کنند شاید معنای چندانی نداشته باشد چون امکان تهیه نسخه چاپی مجلاتی که قصد معرفی آن‌ها را در این پست داریم در داخل ایران به سادگی فراهم نیست.

پس کسانی که در ایران زندگی می‌کنند عملا باید مجلات را دانلود کنند و از نسخه‌ی الکترونیک آن استفاده نمایند پس چه تفاوتی بین نسخه‌ی الکترونیک مجلات چاپی و مجلات اینترنتی وجود دارد؟

 اولین تفاوت به محض بازکردن مجلات نمایان می‌شود. صفحه آرایی فوق العاده و استفاده از تصاویر  با کیفیت بسیار بالا. هماهنگی بین تصاویر و متن در کنار هم باعث می‌شود مطالعه‌ی این مجلات بسیار جذاب باشد.

همچنین این مجلات سال هاست که مشغول فعالیت و ارائه‌ی مطالب مفید هستند و مطالب ارائه شده توسط افراد متخصص و سرشناس نوشته می‌شوند و بر روی هر نسخه‌ی ارائه شده یک تیم بسیار قوی کارکرده، پس مطالعه‌ی این مجلات می‌تواند برای علاقمندان بسیار کارآمد باشد در مقایسه با برخی وبلاگ‌ها که فقط به دنبال جذب مخاطب هستند.

از آن گذشته مجله‌ها معمولا ماهانه یا دو ماه یک بار انتشار می‌یابند و مانند وبلاگ‌ها نیستند که مطالب را به مرور و به طور مستمر منتشر می‌کنند. پس با دانلود یک مجله می‌توانید اطلاعاتی که یک تیم به مدت یک ماه یا بیشتر سعی در جمع آوری و دست‌چین کردن آن داشته به صورت یکجا و متمرکز در اختیار داشته باشید.

شاید رسم خواندن مجله در ایران آنقدرها باب نباشد اما برخی مجلات چاپ شده در سایر کشورها بسیار پرطرفدار و در بین هواداران خود تاثیر گذار هستند. در این مقاله به معرفی 7 تا از بهترین مجله‌ها به زبان انگلیسی خواهیم پرداخت که برای مردان امروزی بسیار جذاب هستند.  

1. Men’s Journal

مجله‌ی Man’s Journal تقریبا یک مجله‌ی همه کاره است. نمی توان مطالب آن را متمرکز به موضوع خاصی دانست و مناسب کسانی است که می خواهند در مورد موضوعات متنوع مطالب تازه را بخوانند و حتی با موضوعات جدیدی آشنا شوند. این مجله از سال 1992 کار خود را آغاز کرده و هر ماه یک نسخه از آن منتشر می‌شود. مطالب آن بیشتر متوجه دنیای بیرون از خانه برای مردان است و شامل موضوعاتی مانند محیط زیست، فیتنس و سلامت، فشن و استایل، غذا، خودرو سایر ابزارها می‌شود.


2. Cigar Aficionado

سیگار برگ سال‌هاست به عنوان یک تفریح برای مردان متشخص و حتی به عنوان نمادی از ثروت برای ثروتمندان استفاده می‌شود. کسانی که به سیگار علاقه‌مند هستند می‌دانند که سیگار برگ چه دنیای گسترده‌ای دارد و صحبت کردن از انواع سیگارهای برگ، اخبار سیگار، رویدادهای پیش آمده و … تمامی نخواهد داشت. این مجله از پاییز سال 1992 هر دو ماه یکبار انتشار یافته و موضوعات مختلفی حول محور سیگاربرگ را شامل می‌شود، از مصاحبه با افراد برجسته علاقه‌مند به سیگار تا معرفی برندهای مختلف و مقایسه سیگارها. با اینکه امروزه با گسترش دنیای مجازی و اینترنت تصاویر و ویدیوهای مختلفی به تست سیگار و معرفی برندها اختصاص یافته اما مجله‌ی Cigar Aficionado همچنان یکی از بهترین مراجع برای علاقمندان به سیگاربرگ است.


 

3. GQ

نام GQ مخفف Gentlemen’s Quarterly می‎باشد. این مجله یکی از با سابقه‌ترین مجلات است که از سال 1931 کار خود را شروع کرده و همچنان با انتشار ماهیانه مجله خود پر قدرت به کار خود ادامه داده است. به جرأت می‌توان GQ را محبوب‌ترین مجله مردانه در زمینه استایل دانست که مطالب آن بر موضوع لباس و اصلاح برای مردان متمرکز است. به غیر از استایل مطالب متفرقه‌ای مانند ورزش، مسافرت، مسائل جنسی و … برای مردان آورده می‌شود. نسخه اصلی GQ مجله مربوط به ایالات متحده می‌باشد که در سراسر جهان انتشار می‌یابد اما در چندین کشور مختلف نیز نسخه‌های متعددی از آن چاپ می‌شود. یکی از مهم‌ترین موضوعات این مجله که هر ساله سر و صدای زیادی به پا می‌کند انتخاب مرد سال است که بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد.

حتی اگر با زبان انگلیسی آشنایی کافی ندارید یا قصد خواندن مطالب را ندارید، تصاویر خیره کننده این مجله الهام بخش خوبی برای استایل شما خواهد بود.


4. National Geographic

مجله‌ی National Geographic به راستی آشناترین نام را در بین مجلات معرفی شده دارد. این مجله، مجله‌ی اختصاصی انجمن نشنال جئوگرافیک (جغرافیای ملی) است که از سال 1888 کار خود را شروع کرده و یک مجموعه‌ی مردم نهاد با هدف شناساندن و پاسداری از محیط زیست، باستان‌شناسی، زیست‌شناسی و علوم جغرافیایی می‌باشد. این مجله 9 ماه پس از تاسیس انجمن کار، انتشار یافت و از قدمت بالایی برخوردار است. تاکنون 6.1 میلیون نسخه از این مجله انتشار یافته و هم اکنون این مجله به 36 زبان مختلف در سراسر جهان چاپ می‌شود. از سال 1391 نیز نسخه فارسی این مجله تحت نام “گیتانما” در ایران انتشار یافت. این مجله اولا به خاطر مطالب جالبش در مورد محیط زیست، جهانگردی، تاریخ، علوم و … و پس از آن به دلیل تصاویر بکر و با کیفیت خود بسیار مشهور است. اگر اهل دیدن فیلم‌های مستند هستید شاید مطالعه‌ی این مجله و تماشای تصاویر زیبای آن همان حس دیدن یک فیلم مستند را به شکلی دیگر برای شما فراهم آورد.


5. Men’s Health

مجله‌ی Men’s Health از پرفروش‌ترن مجلات در ایالات متحده است که کار خود را در آغاز با موضوع سلامت برای مردان آغاز کرد و به تدریج موضوعات دیگری مانند فیتنس، استایل و مسائل جنسی را به آن افزود. این مجله از سال 1986 به طور ماهیانه انتشار یافته و تاکنون 1.6 میلیون نسخه از آن به چاپ رسیده است. وبسایت Men’s Health همچنین بسیار پربازدید است و به طور میانگین 118 میلیون بازدید از صفحات خود را هر ماه ثبت می‌کند. ناشران این مجله به چاپ تصاویر مدل‌های سیکس پک علاقه‌ی زیادی دارند پس اگر به ورزش بدنسازی و تناسب اندام مشغول یا علاقه‌مند هستید تصاویر و مطالب این مجله می‌تواند به کارتان بیاید.


6. Esquire

Esquire نیز یک مجله آمریکایی با سابقه بسیار طولانی است. این مجله نیز موضوعات متعددی را پوشش می‌دهد و به طور کلی می‌توان آن را مجله سبک زندگی مردان دانست، اما چیزی که بیشتر از آن به چشم می‌خورد استایل و بحث پیرامون سلبریتی‌هاست. Esquire از سال 1933 فعایت خود را آغاز کرده و هر سال 9 شماره از آن منتشر می‌شود. یکی از مواردی که انتقادهای بسیاری را به همراه داشته این است که Esquire مطالب تفسیری و عادی خود و اخبار سیاسی را از هم جدا نمی‌کند و مابین آنها تفاوتی قائل نمی‌شود.

این مجله مملو از تصاویر زیبا و با کیفیت عالی است. اگر از تماشای تصاویر خصوصا در زمینه استایل لذت می‌برید می‌توانید نسخه‌ای از این مجله را مشاهده نمایید.


7. Popular Science

مجله‌ای برای عاشقان علم و فناوری. مجلات علمی همواره جزو محبوب‌ترین نشریات خصوصا برای قشر جوان هستند. ویژگی این مجله همانطور که از نام آن مشخص است بیان دانش و اخبار علمی به گونه‌ای همه فهم و ساده می‌باشد. این مجله قدمتی بسیار طولانی دارد و از سال 1872 چاپ آن بی وقفه ادامه داشته و از سال 2016 به بعد به جای هر ماه ، هر دو ماه یکبار یک نسخه از آن انتشار می‌یابد. مجله Popular Science تاکنون بیش از 58 عنوان جایزه را از آن خود کرده است. این مجله به 30 زبان ترجمه شده است و در 45 کشور مختلف انتشار می‌یابد. اگر طرفدار مجله‌های علمی هستید می‌توانید از مطالب مفید و تصاویر جذاب این مجله اطلاعاتی خوبی کسب کنید. 


در این مقاله سعی شد چند مجله‌ی بین المللی به فارسی زبانان که شاید آشنایی کمتری با آن‌ها داشته باشند معرفی شود. البته که مجلات بسیار خوبی به زبان فارسی وجود دارند که خواندن آن‌ها نیز مفید و لذت بخش است.

اگر آشنایی کمی با زبان انگلیسی دارید یا در حال یادگیری این زبان هستید، مطمئن باشید مطالعه‌ی این مجلات با توجه به اینکه محتوای جذابی دارند می‌تواند بسیار به پیشرفت شما کمک کند و مطالعه آنها به مرور برای شما ساده‌تر خواهد شد. اگر هم علاقه‌ای به خواندن متون انگلیسی ندارید. مطالب سایت مرداچی هم اکنون به زبان فارسی در اختیار شماست.

درباره نویسنده

خسرو دیهیم

دیدگاهتان را بنویسید