پیرایش

35 نکته طلایی در مورد نگه داری از موها برای مردان

نگه داری از مو ها برای مردان

نگه داری از موها برای مردان یا زنان، فرقی ندارد به هر حال پیچیدگی‌های زیادی دارد، بیشتر از چیزی که فکرش را می‌کردم، با ما همراه باشید تا قطره‌ای از این دریا آشنا شویم.

اصولا آقایان به موهایشان کمتر از خانم ها می‌رسند و سعی می‌کنند حداقل محصولات ممکن را به موهایشان بزنند و حداقل وفت را برای موهاشان بگذارند. شاید پس خیلی هم عجیب نیست که اکثرا کچل می‌شوند!

نگه داری از مو ها در حمام

اعتراف می‌کنم که خود من هم خیلی وقت صرف مو هایم نمی کنم! البته بیشتر از قبل به آن ها می‌رسم، مدل مو های مردانه را نگاه می کنم (و در سایت هم قرار می‌دهم)، دنبال کرم و ژل و شامپو های مناسب مو هستم ، با سلمانی ام بیشتر حرف می‌زنم و عکس نشانش می‌دهم که چنین مدل مویی میخواهم و خلاصه به موهایم یبشتر از قبل اهمیت می‌دهم.

دنبال این بودم که چطور باید به موها مردانه! رسید، می گویم مردانه چون اگر طبق فرمان خانم ها می‌خواستم پیش برم باید هر روز یکی دو ساعتی را صرف موهایم می کردم که واقعا از توانم خارج بود!

این مطلب را پیدا کردم، که پیشنهادهای یک سلمانی حرفه‌ای (البته در آمریکا) برای آقایان در مورد نحوه نگه داری و حفظ موهایشان است، و جنبه های مختلفی از راهنمایی در مورد انتخاب شامپو و دفعات شستشوی موها گرفته تا توصیه هایی در مورد استفاده از اسپری و محصولات دیگر مو.

هر چند در نگاه طولانی است ولی خیلی از عناوینش نکات کاربردی و ساده‌ای است که شاید بدانید و همین الان هم آن‌ها را رعایت کنید و برخی دیگر هم تجربه‌های شخصی آن سلمانی + تجربیات خود من است.

شاید بهترین مطلب موجود در اینترنت نباشد ولی به هر حال نکات جالبی دارد، امیدوارم به درد شما هم بخورد.

عناوین نمایش بده

1. موهایتان را هر روز شامپو نزدنید!

هر روز موها را نشویید


هر روز حمام کردن شاید برای بهداشت و سرحال شدن شدن خوب باشد ولی هر روز شستن به خصوص با شامپو های شیمیایی می تواند برای مو مضر باشد.

شامپو ها روغن طبیعی مو و پوست سر را می‌برند و اگر خیلی زیاد این کار را انجام دهید در نهایت به مو ها آسیب می‌زند و ممکن است باعث ریزیش مو شود.

حتی اگر موی کوتاهی هم دارید، هر روز شستن، خیلی برای موها خوب نیست حالا اگر موهایتان بلند است که دیگر بدتر و این شستن مداوم خطر بیشتری برای موهایتان ایجاد می کند.

بهتر است هر هفته 3-4 بار به موهایتان شامپو برسانید که هم چربی طبیعی اش از بین نرود و هم از شر کثافت هایی که به مو می‌چسبند و سنگین اش می‌کنند خلاص شوید.

2. به شامپو مصرفی تان توجه کنید!

شامپو های ارزان و بی کیفیت می توانند حسابی به موهای بی نوا آسیب بزنند و متوجه هم نشوید.

در انتخاب شامپو خوب است از شامپو های بدون سولفات استفاده کنید. به خصوص اگر موهای شکننده و ضعیف‌تری دارید. شامپو های سولفات دار روغن مو را حسابی می‌زدایند و بدتر

3. شامپوی مناسب جنس مویتان انتخاب کنید.

موی فر ایرانی
نقی معمولی را می‌شناسید؟

عناوینی که روی شامپو می‌زنند فقط برای فروش بیشتر و بازاریابی نیست! به آن ها توجه کنید و مناسب نوع مو هایتان خرید کنید.

مثلا شامپوهای مخصوص موهای فر باید مواد مرطوب کننده بیشتر و قوی تری داشته باشند و شامپوهای مخصوص مو های نازک، باید مواد حجم دهنده اصتفاده کنند.

4. از کاندیشنرهای مو (نرم کننده‌ها) استفاده کنید.

می‌دانم که زدن انواع و اقسام شوینده ها صابون و شامپو کلی وقت می گیرد و کمتر کسی حال و حوصله‌ی بیشترچیزی غیر از یکبار شامپو زدن را داشته باشد!

متاسفانه برای جلوگیری از ریزش مو ها و در کل نگه داری بهتر از آن‌ها باید علاوه بر شامپو چیزهای دیگری هم به مو ها بزنید!

یکی از آن ها کاندیشنر است! کاندیشنر را در دترلند اینطوری تعریف کرده اند:

کاندیشنر مو یا نرم کننده، یک ماده حالت دهنده یا مرطوب کننده است که به طور کلی از ترکیباتی مانند سیلیکون‌ها، روغن‌ها، نرم کننده‌ها و … تشکیل می شود، وقتی این مواد با هم ترکیب می‌شوند، رطوبتی را که موها بعد ازشامپو زدن از دست می‌دهند، دوباره به مو برمی‌گردانند.

کاندیشنرها (hair conditioner) برای سلامت مو مهم اند و مواد طبیعی و چربی طبیعی مو که شامپوها (حتی آنهایی که بدون سولفات اند) از بین می‌برند را جایگزین می‌کند.

ظاهرا به کاندیشنر ها در ایران نرم کننده می‌گویند!

حتی روزهایی که مویتان را نمی شویید و شامپو نمی‌زنید هم خوب است کاندیشنر بزنید، به خصوص اگر مو هایتان خشک و وز است، بعضی از کاندیشنر ها را می توان روی مو نگه داشت ولی برخی را باید شست. و در نتیجه فقط مناسب بعد از حمام اند.

نحوه‌ی استفاده از کاندیشنر ها را روی بسته اش می‌توانید ببینید و آنهایی که می‌شود بدون شستن هم استفاده کرد را تشخیص دهید.

کاندیشنر مو
یک مدل کاندیشنر برای مو های خشک، برای دیدن مشخصاتش کلیک کنید

5. موهای بلندتر به کاندیشنر بیشتری نیاز دارند

کاندیشنر برا موهای مردانه
اگر موهایتان را می‌خواهید به اندازه جیسون موموآ بلند کنید، حسابی باید به آن‌ها کاندیشنر بزنید!

اگر مو هایتان نزدیک 10 سانت یا بیشتر است حتما هر روز مویتان را با کاندیشنر مرطوب کنید. به خصوص برای انتهای مو که یبشتر خشک می‌شود مهم است.

پس همه توجه تان را در کاندیششنر زدن به ریشه مو سمت سر معطوف نکنید. موهای نزدیک تر به پوست کمتر خشک می شوند و نیاز کمتری به کاندیشنر دارند.

6. از شامپو های 2 در 1 استفاده نکنید.

همچنین 3 در 1 و 4 در 2 و…!!
منظور محصولاتی است که شامپو و نرم کننده (کاندیشنر) را مخلوط کرده اند و در یک محصول هردو شان با هم موجود است.

کار شامپو و کاندیشنر (نرم کننده) با هم فرق دارد، شامپو برای تمیز کردن مو است و کاندیشنر برای مرطوب کردن اش، محصولی که هر دو شان را دارد نمی‌تواند هر دو کار را با هم انجام دهد!

معمولا محصولات دو در یک بیشتر نقش شامپویی و تمیزکنندگی را ایفا می‌کنند و به اندازه کافی مو را مرطوب نگه نمی دارند. اگر مویتان چرب و کوتاه است، استفاده از چنین شامپو هایی خیلی هم بد نیست واز آنجایی که راحت تر است، بیارزد که از اینها استفاده کنید!

شامپو و نرم کننده مو
برای موهای چرب استفاده از این دو در یک ها بد نیست. برای خرید کلیک کنید.

اگر موی خشک و بلندی دارید از این محصولات دوری کنید. ولی اگر موهایتان خیلی فر و حالت دار است شما یک استثنا هستید و می توانید از کو-واش ها استفاده کند. کو واش چیست؟ چند سطر پایین تر بخوانید.

7. برای موهای زبر و حالت دار، مرطوب نکه داشتن مهم تر است.

هر چه فر مو ها بیشتر و مو ها ضخیم تر و سفت تر باشند، (هرچه جنس مو به اسکاج نزدیک تر باشد!) نیاز به مرطوب نگه داشتن آن‌ها بیشتر است.

برای این طور مو ها استفاده از محصولات “کو-واش” (Co-wash) را توصیه می کنند! کوواش منظور کاندیشنرهایی است که مقدار کمی مواد تمیزکننده (شامپو؟) هم درونش دارد و هم تمیز می کند و هم مو را تمیز نگه می‌دارد.

بعد از شستن مو ها با “کوواش” خوب است که باز هم کاندیشنر به مو ها بزنید،کاندیشنری که روی مو می‌ماند و شسته نمی شود.

مثلا این شامپو

8. برای رطوبت بیشتر از روغن ها هم بهره ببرید.

روغن فندق برای مو

استفاده از روغن برای حفظ رطوبتی که با استفاده کاندیشنر ها بدست آمده مناسب است. روغن ها هم سبک و سنگین دارند، اگر از روغن های سبک استفاده کنید هم موها را خیلی روغنی و چرب نشان نمی‌دهد و هم به حفاظت از مو کمک می کند.

اگر به وزن روغنش اهمیت نمی‌دهید که راحت می توانید از روغن زیتون استفاده کنید هم برای تقویت مو جواب می‌دهد و هم حسابی چرب و چیل اش می‌کند.

عکس که می‌بینید روغن فندق است! ظاهرا سنگین هم نیست! اطلاعات بیشتر در اینجا

9. با حوله به موهای خیستان حمله نکنید!

خشک کردن مو با حوله
همینقدر با لطافت باید مو ها را خشک کنید!

موها وقتی خیس هستند خیلی حساس می شوند به خصوص بعد از یک حمام طولانی با آب داغ!

حالا اگر این مو های حساس که ریشه شان زیر آب داغ ضعیف شده و هر چه رویش روغن بوده هم با شامپو شسته شده و رفته را با حوله محکم بیافتید به جانش…

چنگ زدن به موها با حوله و محگم خشک کردنشان با آن می‌تواند حسابی موهایتان را ضعیف کند و در حا تعدادی از موهای ضعیف تر را هم بکند.

کسانی که موهایشان نازک شده و کسانی که در حال ریزش است موهایشان مخصوصا بهتر است رعایت کنند و نرم تر برخورد کنند.

10. موقع شستن موها و شامپو زدن کف سر را هم ماساژ دهید

ماساژ سر در سلمانی
ماساژ سر بسیار لذت بخش است!

موقع شاپو زدن به آرامی شامپو را کف سر و ریشه موها برسانید، خیلی محکم و با ناخن ها چنگ نزنید که از ریشه کنده شوند، آرام ماساژ دهید کف سر را که هم حس خوبی دارد و هم سلولهای مرده پوست را می‌شوید و می‌برد و تمیز تر می‌شود سرتان!

11. از محصولات لایه بردار برای پوست سر هم استفاده کنید

لایه بردار ها کمک می‌کنند سلول‌های مرده‌ی سطح پوست راحت تر از آن جدا شوند.

اگر از محصولات زیادی برای موهایتان استفاده می‌کنید برای اینکه روی پوست سرتان جمع نشوند خوب است هر هفته یکبار از لایه بردار ها استفاده کنید ولی اگر زیاد به مویتان ژل و مشتاقتش را نمی‌مالید، هر ماه یکبار هم لایه بردار بزنید کافی است.

این لایه بردار ها برای پوست سورت هم کاربرد دارد، می‌توانید علاوه بر پوست سر به سورت و دست ها هم بزنید.

12. ضدآفتاب برای سر!

البته روی موها قرار نیست، کرم یا اسپری ضد آفتاب بزنیم، اگر پوست سر معلوم بود، به خاطر ریزش مو یا از ته تراشیدن آن، خوب است ضد افتاب هم بزنید اگر بیرون خانه می‌روید.

البته بعد با شامپو بشوریدش که اثرش نماند، کرم‌های ضدآفتاب چرب هم هستند و شستنشان شاید واجب باشد که چربی سر شاید کلافه کند آدم را!

عجب تفاوت قیمتی دارد این ضد آفتاب! از 10 تومانی هست تا 2 میلیون تومانی!

13. هر ماه یکبار سری به سلمانی بزنید.

مردی در سلمانی


نه فقط برای کوتاه کردن موهایتان، حتی اگر می خواهید موهایتان را بلند کنید و سرعت رشد موهایتان پایین است!

برای چه؟ برای مرتب کردن مو هایپشت کردن و نزدیک گوش ئ احیانا ابروها! اگر در خانه کسی را دارید که باین کار را برای شما انجام دهد، شاید نیاز نباشد خیلی زود به زود به سلمانی تان سام کنید ولی اگر کسی نیست، برای مرتب بودن باید موهای پشت گردنتان را به سلمانی بسپارید.

به هر حال خوب است با سلمانی تان رابطه خوبی داشته باشید چرا که کارتان به او خواهد افتاد!

14. اگر مدل مو می‌خواهید، عکسش را به سلمانی‌تان نشان دهید.

مدل موی مردانه کلاسیک- رایان گازلینگ


به جای توصیف مدل مویی که می‌خواهید داشته باشید، یک عکس از آن مدل مو را نشان سلمانی دهید، یک عکس اندازه هزار کلمه حرف می‌زند.

اگر می‌خواهید مطمئن شوید که دقیقا متوجه منظورتان شده، دوتا عکس از آن مدل نشان دهید و عکسی هم از مدلی شبیه به آن و تاکید کنید که این باشد، این نه! روی عکس هم اینکه به درک مشترکی می‌رسید و هم اینکه اگر احیانا مدل مو مناسب موهایتان نباشد، سلمانی متوحه می‌شود، زودتر خبر می‌دهد.

15. به جای عکس از اصطلاحات استفاده نکنید!

مدل مو، محو کردن و کوتاه کردن
دو مدل موی شبیه ولی متفاوت!

اینطور نیست که اگر از اصطلاحات سلمانی ها استفاده کنید دیگر نیازی به عکس نباشد! این اصطلاحات خیلی دقیق نیست و هر کسی برداشت خودش را دارد، معمولا این که به درک مشترکی با سلمانی برسید از طریق کلمات سخت تر از نشان دادن عکس است! اینطور نیست؟

16. اگر مدل موی خوبی می‌خواهید کمی باید خرج کنید!

سلمانی ارزان قیمت


نه اینکه همیشه قیمت یبشتر نتیجه بهتری بدهد، ولی اکثر اوقات قیمت های خیلی پایین کیفیت پایینی هم خواهند داشت.

البته اگر مدل خاصی مد نظرتان نیست خیلی هم شاید فرق نکند سلمانی تان برای موهای شما یک ساعت وقت بگذارد و به حرفتان توجه کند، یا 5 دقیقه ای کارتان را راه بیاندازد.

وقتی که سلمانی های محله ما 20 هزار تومان می‌گرفتند، یکبار سلمانی ای رفتم که دم 7هزار تومان می‌گرفت، موهایم را با سرعتی مثال زدنی کوتاه کرد و خوشحال و خندان آمدم بیرون که با قیمتی ارزان موهایم با سرعت کوتاه و مرتب شده.

مشکل اینجا بود که به این سلمانی من نه عکسی نشان دادم نه توضیح خاصی دادم، گفتم کوتاه می خواهم بشود، بغل هایش کمی بیشتر! و او اتوماتیک شروع به کار کردن کرد. طول مو هایم کوتاه تر از چیزی که می خواستم شد!

ولی اگر برای مراسمی آماده می‌شوید یا کلا به مو هایتان می‌رسید و دوست دارید مرتب و با مدل خوبی باشند، قضیه فرق می کند.

البته نمی‌خواهد مثل عروس ها چند میلیون خرج کنید ولی حداقل آرایشگاهی باشد که بپرسد دقیقا چه می‌خواهید و به عکس و توضیحاتی که می دهید توجه کند و بتواند راهنمایی کند که چه مدلی بیشتر به موهایتان می‌آید و چه مدلی جواب نمی‌دهد.

اگر برای مراسمی می‌خواهید پیش آرایشگر بروید، بهتر است آرایشگری که کارش را قبلا امتحان کرده اید باشد. پس اگر همیشه هم آرایشگری معمولی و ارزان قیمت می‌روید، خوب است یکبار آرایشگری حرفه ای و احتمالا گران تر را هم تجربه کنید، بدون این عروسی ای پیش رویتان باشد. فقط برای اینکه آن آرایشگر را امتحان کنید!

17. مدل موهای لایه لایه بیشتر می‌مانند

از تفاوت هایی که یک مدل موی ساده ی 5 دقیقه ای با مدل های گران قیمت دارد، این لایه لایه کار کردن است که باعث می‌شود مدل مو زمان بیشتر بماند و نیاز به بریدن دوباره اش را کاهش دهد.

اگر مو ها را یکدست بزنند، با رشد مو، خیلی سریع‌تر حالت اولیه را از دست می‌دهد.

18. با موهایی که خلاف جهت می‌رویند، جنگ راه نیاندازید!

این حالت معمولا در پشت سر رخ می‌دهد

خارجکی ها به قسمت هایی از مو که خلاف جهت بقیه قسمت ها روییده، جای لیس گاو می‌گویند! “Cowlick” که معلوم است از مو های به هم ریخته‌ی بچه گوساله هایی که مادرشان لیسیده گرفته اند این اسم را.

این مو های خلاف جهت به خصوص برای مو های نسبتا کوتاه دردسر ساز است که می‌بینی موها سیخ ایستاده اند در حالی که بقیه به سمت دیگر خوابیده اند!

این موها را یا باید خیلی کوتاه زد که دیده نشوند یا باید گذاشت آنقدر بلند شود که بتوان به جهت دلخواه خم کرد.

و بهتر آن است که مدل مویی انتخاب که در آن، این موهای خلاف جهت، دیده نشوند یا با بقیه مو ها قاطی شوند و تفاوتشان دیده نشود.

19. همه‌ی کار با قیچی و موزر نیست!

پمپادور مدل مویی که نیاز به استایل دادن با محصولات مخصوص دارد.

نصف کار کوتاه کردن مو به شکلی خاص است که سلمانی باید انجامش دهد، نصف دیگر کار استایل دادن است.

نصف دیگر کار با شانه و برس و سشوار و ژل و کرم و کاندیشنر و غیر آنها، مو ها را به حالت مورد نظر رساندن است. خیلی از مدل موهای زیبایی که در عکس ها یا در سلبریتی ها دیده می‌شود پروسه‌ی استایل دادنی را طی کرده اند تا به آن حالت رسیده اند.

اگر حال و حوصله و وقت حالت دادن به مو ها را ندارید و شاید یک مدل موی کوتاه بدون دردسر بهترین گزینه باشد.

20. مو ها هر ماه تقریبا یک و نیم سانت رشد می کنند!

موی بلند مردانه


می‌گویند سرعت رشد مو به صورت روزانه نیم میلی متر است و فرقفی ندارد از ته تراشیده شده باشد یا 10 سانت باشد! به هر حال سرعت رشد برابر است!

راست و دروغش پای همشهری آنلاین! +

باور این موضوع برایخود من سخت است و حس می کنم مو های بلند تر دیرتر رشد می کنند، البته هیچ وقت اندازه نگرفته ام ولی آنچه دیده ام این است که موهایی که کوتاه تر بوده بعد از مدتی به مو های بلند تر نزدیک شده و گمان می کنم اگر به اندازه کافی صبر می کردم، هم اندازه می‌شدند!

به هر حال برای مدل مو های بلند مثل موهای موج سوارها باید صبر و حوصله به خرجدهید و کار یکی دو روز نیست!

21. به موهایتان وقتی خیس است حالت دهید.

شانه زدن مو های خییس شاید خیلی هم برای سلامت مو خوب نیاشد ولی برای حالت دادن به آن ها باید وقتی هنوز خیس هستند اقدام کنیم.

حتی اگر قصد ندارید مویتان را همان موقع حالت دهید باز هم خوب است مو ها را به حالتی نزدیک به مدل مورد نظر در بیاورید یا شانه یا حتی با انگشت ها و بگذارید در آن حابت خشک شود.

بعد از خشک شدن تغییر حات مو خیلی سخت تر است چه بسا اصل نشود و نیاز به دوباره خیس کردنش پیدا شود.

حواستان باشد که روی موهای خیس اگر کلاه بگذارید مو ها به کف سر خواهند چسبید، از یدن چنین موهایی پس تعجب نکنید!

22. محصولات مو را وقتی مو ها نم دارد به آن بزنید نه خشک و نه خیس!

نگه داری از موی مردانه


بیشتر محصولات مو محلول در آب یا حداقل قابل حل در آب هستند و اگر وقتی مو ها حسابی خیس اند آن ها را به مو اضافه کنید ،رقیق می‌شوند و اثرشان کم می‌شود.

یا مقداری صبر کنید یا با حوله و سشوار موهایتان را کمی خشک کنید، طوری که 30-40 درصد رطوبتش باقی بماند. حالا وقت زدن اسپری و پودر و ژل و غیره است.

23. در مورد سشوار، از آن استفاده کنید!

از سشوار نه فقط برای خشک کردن مو که برای برای جهت دادن به آن استفاده کنید. برای حالت دادن به موهای بلند سشوار لازم است و برای حجم دادن به موهای نازک هم!

24. شانه های غیر پلاستیکی را امتحان کنید.

چه کسی فکر می‌کند، شانه ها اگر از جنسی غیر از پلاستیک باشند کارایی بهتری خواهند داشت؟ همه؟! همینطور است!

حتی می توانید از برس موی گراز به عنوان شانه استفاده کنید! که البته در ایران ظاهرا یافت نمی‌شود. ولی برس های چوبی فراوان است.

25. کرم، ژل، پماد و کلا محصولات مو را کم کم به مو ها بزنید.

چرا کم کم؟ چون اگر کم بود خیلی راحت می‌توانید مقدار بیشتری بردارید و اضافه کنید ولی اگر زیاد زده باشید، برای جبران اشتباه فقط باید یه دور دیگر حمام کنید!

26. محصولات مو را اول کامل به دستتان بمالید

سلمانی ها را دیده اید که وقتی می‌خواهند ژل بزنند مثل مایع دست شویی با آن برخورد می‌کنند؟! کامل روی دستشان می مالند و بعد دستشان را به موهای شما میرسانند و حالت می‌دهند.

بهتر است شما هم همینطور عمل کنید که محصول را روی دستتان یکنواخت پخش کنید و بعد به مویتان دست بزنید.

محصولات مو را کامل به موها بمالید


وگرنه ممکن است پمادی که می‌زنید، بیشتر به موهای یک قسمت بچسبد و به بقیه قسمت ها نرسد و در نتیجه برای یکدست شدن مجبور شوید دوباره پماد بردارید و حجم زیادی مصرف کنید،که موهایتان را حسابی چرب و سنگین کند یا همان را که زده اید بشویید و دوباره از اول امتحان کنید!

27. ایندفعه محصولات مو را کامل به موها بمالید

حالا که دستتان کامل آغشته به محصول است شروع کنید از پش مو ها بمالید و به جلو بیاورید و کامل به همه موهایتان برسانید و بعد به شکلی که دوست دارید حالت دهید.

به این ترتیب اگر جلو مو ها نیاز به محصول بیشتری داشت هم براحتی می توانید اضافه کنید. جلوی مو را می‌گویم چون بیشتر در معرض دید است و بیشترِ ژل و پماد را به آن می‌زنند.

28. ببینید موهایتان به طور طبیعی از کجا جدا می‌شوند؟ (“فرق” طبیعی مو)

برای پیدا کردن فرق موها می توانید همه موهایتان را به عقب شانه کنید، مو ها اتوماتیک از محل “فرق” طبیعی‌شان جدا می‌شوند. اگر نیاز بود با کف دستتان، موهایتان را کمی به جلو هول دهید.

ظاهرا موهای همه “فرق” طبیعی دارد و موها میل به جدا شدن از هم در آن محل را دارند، شاید دو تا شا یه تا فرق هم داشته باشید!

در ویدیویی زیر نشان می‌توانید ببیند منظورم چیست و چطور باید فرق طبیعی موها را پیدا کرد.

این روش را امتحان کنید، من هم تست کردم ولی فرق طبیعی نتوانستم پیدا کنم!!

اگر بخواهید مو ها را از غیر فرق جدا کنید، بسته به نوع مو می‌تواند راحت یا سخت باشد. البته به هر حال با استفاده از محصولات مناسب و شانه و سشوار به هر حال می‌توانید فرق دلخواهتان را روی مو ها ایجاد کنید، هرچقدر هم که مو ها مخالفت کنند!

حتی می‌گویند (این سایت)، خوب است که گاهی مو ها را خلاف جهت همیشگی شانه بزنید و از فرق غیر طبیعی جدایشان کنید که ریشه مو ها تکانی بخورند و ضعیف نشوند! نمی‌دانم واقعا چقدر موثر است، ولی امتحانش که بد نیست؟!

29. می‌دانستید اسپری نمک موهای نازک را ضخیم می‌کند؟

اسپری نمک که احتمالا تا حالا نشنیده اید و نه دیده اید، از بدرد بخورترین محصولاتی است که می‌توانید برای موهایتان بخرید و استفاده کنید.

کارایی این اسپری خیلی جالب است و با ژل و پماد فرق اساسی‌ای دارد. آن ها محصولات سنگین تری هستند و مو را خیس و براق نشان می‌دهند، ولی اسپری نمک مو را کمی زبر و ضخیم می‌کند و کمک میکند که موها کمی موج بردارند. حالت بگیرند، چیزی که در موهای صاف و نازک معمولا نمی‌بینیم!

اسپری نمک برای مو های نازک نقش کلفت کننده را ایفا می کند و حجم و ضخامت می‌دهد به مو و علاوه بر آن به عنوان نگه دارنده کار می کند که به جای ژل و پماد قابل استفاده است.

اسپری نمک را سایت الینو دارد می‌توانید از آن‌ها بگیرید. مارک کئون و گلینت
در دیجیکالا هم یک مدل اسپری نمک پیدا کردم که عکسش را می‌بینید و می‌توانید از آنجا تهیه کنید اگر خواستید.

30. پماد و کِلی چه فرقی با هم دارند؟

پماد های مو، محکم مو را نگه می‌دارند و حالتی روغنی به مو می‌دهند و موها برق می‌زند، مناسب برای مدل موهای شانه خورده‌ی کلاسیک.

کلی ولی مات و خشک است و ظاهر طبیعی و بدون برقی را تحویل می‌دهد. برعکس پماد ها.

کلی برای مد موهای نسبتا به هم ریخته مناسب تر اند و پماد ساخته شده برای مدل های کلاسیک و همچنین مدل‌های پر زرق و برق مثل پمپادور.

31. ژل و کرِم چه فرقی با هم دارند؟

کرم مو انگار جذب مو می‌شود و ظاهر طبیعی تری به مو ها می‌دهد و قدرت نگه دارندگی کمتری هم دارند. برای موهای خشک مناسب اند که مو را مرطوب می‌کنند.

ژل مو ولی روی مو می‌ماند و حسابی برق می‌زند، موها را هم سفت نگه می‌دارد، شبیه به پماد ها.

32. اسپری مو را به شانه بزنید!

ساده است، به شانه اگر بزنید و بعد موهایتان را شانه کنید، هم مویتان به خوبی ثابت سر جایش می‌ایستد و هم شکل یغور و مصنوعی نمی‌گیرد.

اسپری مو کاسپین از اسپری های معروف ایرانی با قدرت نگه داری زیاد.

33. موهای کوتاه برای کسی که موهایش می‌ریزد بهتر است.

شانه زدن موهای کم پشت.

کسی که موهایش دارد می‌ریزد و کم کم، کم پشت تر و به کچلی نزدیک تر می‌شود، بهتر است مو هایش را کوتاه نگه دارد به جای آن که موهای باقی مانده را بلند کند تا جای مو های نداشته را پر کند!

موهای بغل را خیلی کوتاه و مو های بالای سر را در حد یک دوسانت کنید خوب است و اگر یکی دوسانت مو خم نیست، بهتر است با ماشین آن ها را هم کوتاه کنید،

موی کوتاه جیسون استاتهام


اینطور موهای کوتاه جلوه‌ی بهتری دارند تا چند تار موی خیلی بلند که روی سر کشیده شده!

34. اگر موهایتان می‌ریزد هم به سلمانی پشت نکنید!

حتی اگر موهایتان با سرعت دارد می‌ریزد و حال خرابی دارید که کچل می‌شوید، باز هم خوب است که سراغ سلمانی تان بروید هم برای کارهای معمول و مرتب کردن مو هم این که راهنمایی تان می‌کند که چه کارهایی برای این وضعیت فعلیتان مناسب است و می‌تواند به شما کمک کند.

مرد کچل در آرایشگاه


خلاصه تخصص او همین زمینه است و تجربه ای هم که دارد می‌ـواند کمک کند، حتی شاید مشکلتان را بتواند حل کند؟ یا حداقل به کلینیک‌هایی که کارشان درست است یا محصولاتی که برای این وضعیت مناسب اند را معرفی کند

35. برای مو های نازک از محصولات حجم دهنده استفاده کنید

ژل و پماد های معمول مو، وزن زیادی دارند و برای مو های نازک و مو هایی که دارند می‌ریزند مناسب نیست.

محصولاتی (از جمله اسپری نمک) هستند که به مو ها حجم می‌دهند، اگر چنین مویی دارید از چنین محصولاتی استفاده کنید.

محتوای این نوشته عمدتا از مطلب مشابه از سایت BYRDIE ترجمه شده است.

bit.ly/menHAIRtips

درباره نویسنده

Rezaraki

دیدگاهتان را بنویسید