استایل مردان سبک زندگی

در اولین قرار عاشقانه چه بپوشیم؟

در اولین قرار عاشقانه چه بپوشیم

اگر قصد دارید با یک خانم سر قرار عاشقانه بروید، پس مثل یک مرد لباس بپوشید.

طوری لباس بپوشید که او متوجه شود توسط شما جدی گرفته شده، که این قرار می تواند به بزرگترین تعهد زندگی‌تان تبدیل شود. چون واقعا ممکن است.

هر مرد متاهلی می‌تواند به شما بگوید که رابطه با همسرش از جایی آغاز شده که او نقطه ای را پیدا کرده که تصمیم گرفته به خودش و این خانم یک شانس بدهد و ببیند که آیا برای یک سفر بلند مدت سازگار هستند یا نه.

توجه: این مقاله در مورد این نیست که چگونه برای بیرون رفتن یا ملاقات با گروهی از خانم‌ها لباس انتخاب کنید.

تمرکز اینجا بر آن است که چگونه خود را به طور مناسب به خانمی ارائه کنید که ممکن است شریک زندگی شما بشود.

چرا باید چشمگیر لباس بپوشیم؟

1- جذب فیزیکی مهم است – به بیان ساده، زنان به ظاهر اهمیت زیادی می‌دهند و به سمت مردان سالم و با ظاهر جذاب، جذب می‌شوند. لباس 90% بدن شما را می‌پوشاند و اگر لباس‌های درستی انتخاب کنید که جنبه‌های مثبت شما را تقویت کند و مواردی که جذابیت کمتری دارد را بپوشاند، این کار بسیار به شما کمک خواهد کرد.

مقایسه لباس فیت و غیر فیت
حتی اگر زیر پیراهن هم می پوشید، اگر اندازه اش درست باشد، می توانید قصر در بروید!


2- تیپ زدن برای دیگری نشانه احترام است –
این در حیطه اختیار شما نیست که خانمی که قصد ملاقات با او را دارید شخصیت شما را بپسندد؛ اما شما می‌توانید با یک تصمیم هوشمندانه و اختصاص دادن مقداری زمان کاری کنید که به بهترین شکل ظاهر شوید. او زمان زیادی را صرف خواهد کرد تا مطمئن شود ظاهری آراسته و مناسب را ایجاد کرده و لحظات خوشی را با شما سپری خواهد کرد. حداقل کاری که می‌توانید بکنید این است که زحمات او را جبران کنید. این قاعده‌ای ساده در اخلاق است، با دیگران طوری رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار کنند.

3- خوب لباس پوشیدن باعث می‌شود اجتماعی‌تر شوید – خانم‌ها نه تنها به اینکه چطور با آن‌ها رفتار می‌کنیم اهمیت می‌دهند بلکه طرز برخورد ما با دیگران بسیار برایشان مهم است. توانایی ما در اجتماعی بودن شاخصی است برای نمایش توانایی (یا ناتوانی) ما در برقراری ارتباط و مذاکره در جامعه‌ای که مسیرها در آن ترسناک است. وقتی با دوستان یا خانواده او ملاقات می‌کنید آیا برداشت آن‌ها از شما مثبت است؟ نیاز به توضیح چندانی نیست که ظاهر شما چه نقش برجسته‌ای را در ایجاد این تفکر بازی می‌کند. کافی است لباستان در چشم باشد، لبخند ساده‌ای به لب داشته باشید و محترمانه سرتان را تکان دهید تا از برداشت‌های مثبتی که اکثر افراد از شما خواهند داشت متعجب شوید.

قرار عاشقانه

4- درست لباس پوشیدن ذهنتان را در مسیر درست قرار می‌دهد – وقتی یونیفورم می‌پوشید، چه برای ورزش چه برای کار، این لباس باعث می‌شود روی کارتان تمرکز کنید. همین قضیه برای وقتی که آماده می‌شوید و به سر قرار می‌روید نیزصادق است. از لحظه دوش گرفتن و اصلاح تا وقتی که مطمئن می‌شوید لباس‌هایتان تمیز و مرتب هستند، آماده شدن زمانی است که فکرتان را معطوف به رابطه‌ای می‌کند که قرار است وارد آن شوید. به خودتان فرصت بدهید تا آماده شوید و لباسی را بپوشید که درآن اعتماد به نفس دارید.

5- این کار باعث می‌شود چهره‌تان کانون توجه باشد – پوشیدن لباس درست، توجه طرف مقابل را به صورت شما جلب می‌کند. مانند یک تصویر با نسبت‌های صحیح، لباستان نباید از هدف اصلی خود یعنی نشان دادن بهترین جلوه از شما جلوتر یا عقب‌تر برود. از اکسسوری‌های برجسته یا لباس‌هایی که توجه خیلی زیادی را به سمت خود جلب می کند پرهیز کنید. این یک قرار ملاقات عاشقانه است نه فشن شو!

6– پوشش مناسب خصوصیات مردانه شما را برجسته‌تر می‌کند – پوشیدن چیزی مانند کت تک، می‌تواند جنبه‌های مردانه شما را بیش از اندازه نمایان کند، مانند خطوط مربعی چهره، شانه‌های پهن، سینه‌ی عضلانی، شکم جمع و بالاتنه بزرگ. این‌ها همه چیزهایی هستند که خانم‌ها ناخودآگاه مجذوب آن‌ها می‌شوند. در واقع این‌ها سیگنالی از سطوح سالم تستوسترون در بدن مردان هستند. اگرچه این‌ها تنها فاکتورهای زنان برای انتخاب همسر نیستند اما چه خوب است که گام اول را درست بردارید. نکته‌ی مهمی که باید به آن توجه کنید این است که اغلب اوقات ما براساس جذابیت اطرافیان را قضاوت می‌کنیم. ما مردان می‌توانیم یک زن را از فاصله قابل توجهی از نحوه‌ی تکان دادن شکم و باسن هنگام راه رفتن تشخیص دهیم چون به این نواحی جذب می‌شویم. به طریق مشابه، خانم‌ها می‌توانند مردان را از نحوه حرکت دادن شانه و دست‌ها بشناسند. این خیلی مهم است که شما پیام مثبتی از سلامت خود ارسال کنید پیش از آنکه چهره شما مورد توجه قرار گیرد.

7- طرف مقابل در حال بررسی شماست – در قرار اول، هر دو طرف در حال نظاره و بررسی یکدیگر و در حال جست‌وجوی سرنخ‌های شخصیتی و پتانسیل‌های یک رابطه طولانی مدت در طرف مقابل است. شما فقط چند ساعت در کنار یکدیگر هستید، پس این نشانه‌ها و سرنخ‌ها تنها از مکالمات شما به دست نمی‌آید بلکه رفتار غیرکلامی شما نیز در میان است. این خیلی خوب است که می‌خواهید طرف مقابل شما را فقط به خاطر خودتان بخواهد، اما چگونه ممکن است او شما را بشناسد وقتی قرار دوم را با شما رد می‌کند؟ مطمئن باشید لباس مناسب سیگنال‌های درستی را ارسال خواهد کرد و نه تنها نشانه‌ی احترام است بلکه شخصیت شما را نمایان می‌کند.

راهنمای لباس برای انواع قرارهای عاشقانه

پیراهن یا تیشرت
پیراهنی یا حداقل تیشرت دکمه دار بهتر از تیشرت ساده است! +


قرارهای کژوال (غیررسمی)،
مخصوصا در قرارهایی که در فضای بسته نیستند اجازه دارید یک لباس راحت بپوشید اما اجق وجق نه! حتی اگر قرار است در یک فعالیت ورزشی شرکت کنید یک لباس محترمانه بپوشید که پاره یا فرسوده نباشد. از لباس‌هایی که نشان می‌دهد هیچگونه تلاشی برای آماده شدن نداشته‌اید پرهیز کنید. شلوار جین آبی ساده یا لباس کار بد به نظر می‌رسند، همینطور شلوار گرمکن ورزشی (مگر اینکه به قصد ورزش می‌روید!). شلوار جین مشکی یا نیلی تیره تعادل خوبی را ایجاد می‌کند و می‌تواند با هرچیزی از پیراهن یقه‌دار آستین کوتاه گرفته تا پیراهن رسمی و کت ورزشی جفت شود. پیراهنتان را توی شلوار قرار دهید (مگر اینکه قرارتان در سواحل دریا باشد) و یک کمربند چرمی کژوال را با کفش‌هایی چرمی از همان رنگ هماهنگ کنید. و کتانی دو را برای دویدن بگذارید.

قرارهای شام و دیگر رویدادهای بعد از ظهر در سیستم شهری معمولا به این معنی هستند که باید نوعی از کت را به تن داشته باشید. برای بعد از ظهر یا رویدادهایی که نیازی به کت و شلوار ندارند، بلیزر یا کت تک بهتر است. اگر قصد دارید طول روز را بیرون باشید و دنبال چیزی غیررسمی‌تر هستید کت اسپرت گزینه مناسبی است. این مزخرفات را دور بریزید که شما تنها مردی هستید که کت می‌پوشد؛ کت در طول زمان به مردان اعتبار و مردانگی ویژه‌ای بخشیده و در آینده هم چنین خواهد بود. علاوه بر این، جیب‌های فراوان کت به شما فضای کافی برای حمل لوازم مخصوص قرار اول را می دهد. اگر خیلی گرمتان شد یا احساس کردید شرایط غیررسمی‌تر از آن چیزی است که فکرش را می‌کردید همواره می‌توانید با احتیاط کت را در بیاورید.

یه جای شیک و با کلاس


قرارهای رویدادی در سالن سینما یا کنسرت راه‌هایی خوبی هستند که مطمئن باشید لباستان مناسب است. چون شما برای آن جو و شرایط خودتان را آماده می‌کنید و ریسک کمی وجود دارد که قرارتان به خاطر ظاهرتان خراب شود. غبار را از روی یک کت و شلوار خوب بردارید و یک پیراهن تمیز و اتو کشیده بپوشید. پوشیدن کراوات در ایران زیاد توصیه نمی‌شود چون مرسوم نیست و خیلی رسمی تلقی می‌شود اما اگر شرایط را برای پوشیدن کراوات مناسب می‌بینید می‌توانید این کار را انجام دهید و اگر از این کار پشیمان شدید می‌توانید در موقعیتی مناسب برای کاری بروید و بدون کراوات برگردید.

امتخاب کفش مردانه


مهم نیست قرارتان چقدر غیررسمی باشد، به کفش‌ها توجه کنید –
چه اهل پوشیدن کفش‌های کتانی باشید چه کفش‎های کالج و چرمی به پا کنید، شک نکنید که او توجه ویژه‌ای خواهد داشت به اینکه چه کفشی می‌پوشید. کفش‌ها حرف‌های زیادی در مورد شما می‌زنند و یکی از آن سرنخ‌های شخصیتی است که پیش‌تر ذکر کردیم و معشوق شما آن را چک خواهد کرد. از تمیز، کارا و خوش استایل بودن کفش‌های خود اطمینان حاصل کنید.

نکاتی در پیرایش برای اولین قرار عاشقانه

مو و ریش – هرگز مدل جدیدی را قبل از قرار ملاقاتتان امتحان نکنید. این توصیه برای موهای سر و صورت و هر نقطه‌ی دیگری (!) صادق است. به جای این کار به سراغ مدل‌های اصلاح روتینی که کارکرد خوبی روی شما داشته‌اند بروید. به یاد داشته باشید او بر اساس همان چهره‌ای که از شما دیده تصمیم گرفته با شما بیرون برود. موهای سر خود را هفته‌ی قبل از قرارتان اصلاح کنید و پیش همان آرایشگر روتین خود بروید و از ریسک خودداری کنید.

اگر برای انتخاب مدل مو مردد هستید، می‌توانید یکی از مدل موهای مردانه که در این صفحه هست را انتخاب کنید.

 

ادکلن – برخلاف چیزی که عطرفروش‌های کنار خیابان می‌گویند یا ممکن است پشت مجلات مردان خوانده باشید، هیچ عطر یا ادکلن معجزه‌آسایی وجود ندارد که فرشته‌ها را از آسمان به زمین بیاورد. رایحه‌هایی وجود دارد که در شرایط خاصی می تواند توجه خانم‌ها را نسبت به آقایان افزایش دهد؛ اما عوامل مؤثر در این باره خیلی زیاد هستند. به جای اینکار تمرکز خود را معطوف به پاکیزه‌تر بودن کنید و اگر از افترشیو یا ادکلن استفاده می‌کنید خیلی محتاطانه عمل کنید. به این فکر کنید که اگر در یک اتاق بسته با معشوقتان تنها بودید، عطر تنتان آنقدر زیاد نباشد که او مجبور شود پنجره را باز کند تا بتواند نفس بکشد.

ادکلن مردانه
در زدن عطر زیاده روی نکنید!


جزئیات اصلاح –
ناخن‌هایتان را کوتاه و مرتب کنید، موهای زائد بینی را کوتاه نگه دارید و حواستان به موهای اضافی پشت گردن باشد. بگذارید واضح صحبت کنم، من طرفدار استفاده از موم و موبر برای موهای سینه نیستم. فقط کافی است اصلاح شده و تمیز باشید. این نکات اهمیت دارند به ویژه اگر قصد دارید اندکی به او نزدیک تر شوید.

پیدا کردن لباس مناسب برای قرار عاشقانه با بودجه کم

مغازه‌های دست دوم فروشی هم جزو گزینه‌ها هستند. فروشگاه‌های دست دوم زیاد وضع جالبی را تجربه نمی‌کنند اما همچنان کار را راه می‌اندازند. نکته اینجاست که باید به اندازه کافی وقت داشته باشید تا جنس مورد نظر خود را پیدا کنید. باید اندکی خوش شانس باشید تا کالایی که در نهایت پیدا می‌کنید ارزش وقتی که صرف یافتن آن کردید را داشته باشد. خوشبختانه برای مردان تعمیرات لباس کار ساده‌تری است. می‌توانید با خیال راحت یک یا دو مدل کت (ترجیحا غیررسمی) را بردارید و پیش یک خیاط ماهر ببرید تا برایتان اندازه کند. هزینه خرید و اصلاحات لباس به مراتب کمتر از خرید مشابه نو آن است که در ویترین مغازه دیده‌اید.

اگر متناوبا به سر اولین قرار می‌روید تا فرد (یا افراد!) موردنظر خود را پیدا کنید بهتر است چند مدل لباس تهیه و از قبل آماده کنید و در کمد لباس خود داشته باشید تا در صورت پیدا شدن فرد مورد نظر مجبور نشوید با عجله به خرید بروید.

چند ست لباس مردانه غیر رسمی


مطمئن شوید لباس‌هایتان قابل تعویض هستند.
لباس‌های کلاسیکی که یک کمد لباس انعطاف پذیر را برای شما شکل می‌دهند خیلی با ارزش‌تر از تکه لباس‌هایی هستند که فقط با تکه دیگری قابل استفاده هستند. شما می‌توانید استفاده بیشتری از یک پیراهن آبی روشن با یک الگوی ضعیف ببرید در مقایسه با یک پیراهن آبی پررنگ با یک طرح گرافیکی چاپ شده جلوی آن. چند عدد کت اسپورت، چند جفت شلوار پارچه‌ای یا جین که با یک جین از پیراهن‌های کلاسیک ترکیب شود می‌تواند به راحتی بیش از 50 مدل مختلف پوشش را برایتان فراهم کند.

از یک اکسسوری خوش‌استایل استفاده کنید. یک جزء با استایل کوچک مثل یک دستمال جیبی که در جیب جلوی کت شما قرار می‌گیرد، یک گل زینتی روی یقه کتتان یا یک ساعت مچی زیبا روی دستتان می تواند استایل شما را در چشم خانم بالاتر ببرد چون این کار نشان می‌دهد شما خیلی به جزئیات توجه می‌کنید. زیورآلات برای مردان نقش متعادل کننده را دارد. من زیورآلاتی را ترجیح می‌دهم که برای فرد معنای خاصی داشته باشند (می‌توانید از آن‌ها برا شروع گفت‌وگو هم استفاده کنید).

ساعت با کت شلوار


اما چیزی که در ابتدا در مورد سرنخ‎های غیر کلامی گفتیم یادتان نرود. اگر چیزی مانند گل زینتی با شخصیت شما جور نیست آن را کنار بگذارید.

آماده و باملاحظه باشید

شما می‌خواهید برای قرار ویژه‌تان آماده باشید، مگر اینکه این یک سورپرایز باشد. شما باید از مسیری که قرار است طی شود اطلاع داشته باشید و برای آن شرایط لباس مناسب انتخاب کنید. اگر برای پیاده‌روی در پارک می روید قطعا استایل متفاوتی با یک برنامه عصرانه در رستوران نیاز دارید.

همچنین مطمئن شوید طرف مقابل هم از برنامه آگاه است. یک خانم با کفش‌های پاشنه بلند خرسند از تصمیم لحظه آخری شما برای پیاده‌روی در یک پارک با زمین خیس نخواهد بود. این امر واضح به نظر می رسد اما آنقدر هم ساده نیست. برای دیدن آبنما و تماشای رقص آب می‌روید؟ مراقب خیس شدن باشید. در فصل پاییز (یا هر فصل دیگری از سال) ممکن است هوا بعد از غروب آفتاب سرد شود پس مطمئن شوید عشقتان یک ژاکت به همراه داشته باشد یا حداقل شما چیزی برای قرض دادن به او داشته باشید.

قرار عاشقانه در هوای سرد


مهم نیست که او چه برخوردی خواهد داشت. این درمورد شماست که به دیگران نیز فکر کنید. تابه‌حال خانمی را ندیده‌ام که سپاسگزار یک مرد با ملاحظه نباشد.

در آخر یادتان باشد که لباس مسئله‌ای حیاتی است اما فقط می‌تواند قدم آغازین برای شما باشد. حواستان به طرز برخوردتان باشد، روحیه‌ی طنز داشته باشید و لحظاتتان را با مشارکت در بحث پر کنید. یک جنتلمن شوخ طبع و جالب قابلیت شکست هر رقیب ناخوشایندی را خواهد داشت.

نتیجه گیری

مردی که می‌خواهد به سر قرار اول با یک خانم برود باید کاملا اطمینان حاصل کند که اصلاح خوبی داشته، لباسش مناسب و چشمگیر است، پس از آن باید ظاهر خود را فراموش کند و تمام حواسش مشغول این باشد که اوقات خوشی را سپری کند. تمام هدف این مقاله و صحبت راجع به پوشیدن لباس مناسب این است که اعتماد به نفس لازم را برای تمرکز بر روی خانمی که با او هستید را فراهم آورد.

با آروزی موفقیت برای شما.

 

در نوشتن این مقاله از سایت artofmanliness استفاده شده است.

درباره نویسنده

خسرو دیهیم

دیدگاهتان را بنویسید

1 دیدگاه